КСНУМКС конобари виза и подручја

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    исмн0
    Учесник

    Пријатељи, пријавио сам се за спајање породице из Измира 30. септембра. Испод бар кода у горњем десном углу А4 папира који се даје након интервјуа налази се шестоцифрени број. Да ли ово зовете бројем за праћење? И може ли неко да напише своја искуства, молим? биби :)

    Собарица
    Учесник

    Здраво,
    Пријавила сам се из Анкаре са дететом 17. септембра. Имао сам један документ који је недостајао. Дали су ми непотпун образац документа и тражили да га попуним. Нису дали никакав број пријаве. Постоји број за праћење на папиру који је дао УПС царго, и могу да га пратим са странице терета.
    Мој досије је стигао у канцеларију за странце прошле недеље. Службеник мак. Рекао је да ћете чекати 4 недеље јер тамо прегледају фајлове по густини и редоследу. Немци имају празнике сваке недеље, да видимо, надамо се да ће нам виза бити одобрена у новембру.
    Свима који чекају желим стрпљење, то је веома тежак процес.

    исмн0
    Учесник

    Питам се зашто ми нису дали УПС царго папир? 😮 Па где у Немачкој идеш? Идем у Берлин, најбоље је да не праве проблеме. То је заиста тежак процес, неизвесност је оно што највише не волим. Надам се да Бог даје оно што желимо. Данас је прошао цео месец и једва то подносим. Има људи који чекају 6 месеци, заиста им честитам на стрпљењу. :)

    Странци, како сте сазнали да су документа стигла у експозитуру? Ко је рекао да морате чекати 4 недеље??

    Собарица
    Учесник

    Рекли сте да сте се пријавили из Измира, вероватно ће вам послати уз наплату, ваљда зато што имају договор са домаћим товаром.
    Надам се да је место где идем Хановер.
    Супруга је отишла у експозитуру за странце и тамо нам је овлашћени службеник рекао Мало смо поранили, нестрпљиви смо шта да радимо? Макс. Рекао је 1 месец. Нисмо само ми, пријављују се људи из свих нација. Информације можете добити у филијали за странце. Ваш супружник може питати у којој фази је ваш досије примљен. Берлин је велико место, заузет је, Бог вас благословио.
    цофе :)

    исмн0
    Учесник

    Зовемо али се нико не јавља..  :- Онда ћу ти рећи да одеш данас. Амин ако БОГ да. Веома је лоше што прве месеце брака проводим сам. Нека нам Бог помогне

    Собарица
    Учесник

    Нека ваш супружник позове и закажите састанак. Страна филијала са којом смо били повезани није имала састанак. Ради одређеним данима и одређеним сатима. Наравно, ово се разликује од државе и града.
    Прошло је више од годину дана откако сам видео своју жену са бебом. Током овог периода, једном сам поднео захтев за туристичку визу и одбијен сам по члану 1. Овог пута смо поднели захтев за визу за спајање породице, надајмо се да ће бити успешна. Јер ово више није породично окупљање,
    Биће породична виза за распршивање. Верујте ми, чекање са дететом је теже. Надам се да ће вам виза бити одобрена рано. Помози нам Боже и добијемо пола. :-

    исмн0
    Учесник

    Не могу да верујем да ти је ситуација тежа, стварно ми је жао. :-[ Даће Бог да се поново окупимо што пре. Волео бих да нису све тако отежали. То је стварно тужно. Да ли је ваш супруг немачки држављанин?

    Собарица
    Учесник

    Моја супруга је турска држављанка, али има боравишну дозволу на неодређено време. У том периоду сређивао је посао, покућство и тако даље. Надам се да ће испасти позитивно. Да ли сте немачки држављанин? Чак и ако је особа немачки држављанин, овај процес визе и даље важи.

    исмн0
    Учесник

    Да, он је немачки држављанин. Ако потраје предуго, ангажоваћемо адвоката итд. Чуо сам да је тада постало лакше.

    Собарица
    Учесник

    Постоји законски период од 90 дана од датума када се пријавите. Током овог процеса, они морају дати позитивне или негативне повратне информације. Ако не можете да добијете одговор током овог процеса, мислим да је најлогичније да укључите адвоката. Размишљамо да идемо истим путем. Има људи којима се визе одобравају тек за 5 или 6 месеци, читам овде.
    Ваш супружник је немачки држављанин и не могу да вас одбију. Пре или касније ће бити одобрено.

    Аттацхе
    Учесник

    Здраво пријатељи,

    Имам дуг по кредиту и кредитној картици банци.

    Пријавио сам се 30. септембра, у среду, филијала за странце је рекла да смо ту, процес је завршен, послали смо документа у Анкару, бојим се да ће бити проблема, искрено, због дуга, ако неко има информације о проблему, био бих вам захвалан.

    исмн0
    Учесник

    Надам се да ће бити одобрено, под претпоставком да ћу чекати 5 - 6 месеци, мислим да ће се моја психологија погоршати. :)

    Собарица
    Учесник

    Не, мислим да нећете чекати толико дуго. Ако су ваши услови одговарајући, виза се одобрава за 1,5-2 месеца у нормалном поступку.
    Такође покушајте да не размишљате превише, ако немате времена, нађите нешто да радите. Неко време сам био психички узнемирен само размишљајући о томе. Сад сам га пустио, шта год да буде, надам се срећи :)

    исмн0
    Учесник

    У праву си, и ја сам скоро депресиван  :)

    Собарица
    Учесник

    Здраво пријатељи,
    Изгледа да је мој пасош данас у испоруци терета. Чекам курира, надам се да нам је виза одобрена, веома сам узбуђен. аплауз :) да :)

    Собарица
    Учесник

    Нажалост, моја виза је одбијена. Веома сам лоше расположен. Разлог одбијања је била финансијска неадекватност, мислим да су мужевљеву плату сматрали недовољном :црила: 
    Сада планирамо да преговарамо и да се жалимо са адвокатом. :(  Заиста ми је жао што то не иде даље од нашег удела. Остали смо овде са мојим дететом. Они се оправдавају, оно што раде није ништа друго до мучење. :црила:

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 34)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.