КСНУМКС конобари виза и подручја

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    исмн0
    Учесник

    Arkadaşlar ben 30 eylülde izmirden Aile birleşimi başvurusu yaptım. Görüşmeden sonra verilen A4 kağıdının sağ üst kısmında barkod altında 6 haneli sayı var. Acaba takip numarası dediğiniz şey bu mu ? Ve herkes tecrübelerini rica etsem yazabilir mi ?  byby:)

    Собарица
    Учесник

    Здраво,
    Пријавила сам се из Анкаре са дететом 17. септембра. Имао сам један документ који је недостајао. Дали су ми непотпун образац документа и тражили да га попуним. Нису дали никакав број пријаве. Постоји број за праћење на папиру који је дао УПС царго, и могу да га пратим са странице терета.
    Benim dosyam yabancılar subeye gecen hafta varmisti. Memur max. 4 hafta bekleyeceksiniz demis çünkü ordaki yogunluk ve sıraya göre dosyalari inceliyorlar. Her hafta tatilleri var Almanlarin bakalım inşallah Kasım ayinda onaylanir vizemiz.
    Свима који чекају желим стрпљење, то је веома тежак процес.

    исмн0
    Учесник

    Bana ups kargo kağıdı vermediler neden acaba.  😮 Peki almanyanın neresine gidiyorsun ? Ben berlin e gidicem hayırlısıysa bi sıkıntı çıkartmazlarsa. Gerçekten zor bi süreç belirsizlik en sevmediğim şey. Umarım Allah gönlümüze göre verir. Bugün tam bi ay oldu zor sabrediyorum. 6 ay bekleyenler varmış gerçekten tebrik ediyorum onlardaki sabrı :)

    Странци, како сте сазнали да су документа стигла у експозитуру? Ко је рекао да морате чекати 4 недеље??

    Собарица
    Учесник

    Рекли сте да сте се пријавили из Измира, вероватно ће вам послати уз наплату, ваљда зато што имају договор са домаћим товаром.
    Hannovere bagli gidecegim yer nasipse olursa inşallah.
    Супруга је отишла у експозитуру за странце и тамо нам је овлашћени службеник рекао Мало смо поранили, нестрпљиви смо шта да радимо? Макс. Рекао је 1 месец. Нисмо само ми, пријављују се људи из свих нација. Информације можете добити у филијали за странце. Ваш супружник може питати у којој фази је ваш досије примљен. Берлин је велико место, заузет је, Бог вас благословио.
    цофе :)

    исмн0
    Учесник

    Зовемо али се нико не јавља..  :- ben söyleyim de bugün gitsin o zaman. Amin inşallah. Evliliğimin ilk aylarını tek başıma geçiriyorum çok kötü birşey. ALLAH yardımcımız olsun

    Собарица
    Учесник

    Нека ваш супружник позове и закажите састанак. Страна филијала са којом смо били повезани није имала састанак. Ради одређеним данима и одређеним сатима. Наравно, ово се разликује од државе и града.
    Ben bebegimle birlikte 1 yıldan fazla oldu eşimi görmeyeli. Bu süreçte 1 kez turistik vizeye basvurmustum 9. Maddeden red yedim. Bu seferde aile birlesimi vizesine basvurduk bakalım inşallah olumlu sonuçlanır. Çünkü artık bu durum aile birlesimi degil,
    Биће породична виза за распршивање. Верујте ми, чекање са дететом је теже. Надам се да ће вам виза бити одобрена рано. Помози нам Боже и добијемо пола. :-

    исмн0
    Учесник

    İnanamiyorum sizin durumunuz daha zormuş gerçekten çok üzüldüm. :-[ İnşAllah en kısa sürede kavuşuruz.. Herşeyi keşke bu kadar zorlaştırmasalardı. Gerçekten çok üzücü. Eşiniz Alman vatandaşı mi acaba?

    Собарица
    Учесник

    Моја супруга је турска држављанка, али има боравишну дозволу на неодређено време. У том периоду сређивао је посао, покућство и тако даље. Надам се да ће испасти позитивно. Да ли сте немачки држављанин? Чак и ако је особа немачки држављанин, овај процес визе и даље важи.

    исмн0
    Учесник

    Да, он је немачки држављанин. Ако потраје предуго, ангажоваћемо адвоката итд. Чуо сам да је тада постало лакше.

    Собарица
    Учесник

    Постоји законски период од 90 дана од датума када се пријавите. Током овог процеса, они морају дати позитивне или негативне повратне информације. Ако не можете да добијете одговор током овог процеса, мислим да је најлогичније да укључите адвоката. Размишљамо да идемо истим путем. Има људи којима се визе одобравају тек за 5 или 6 месеци, читам овде.
    Ваш супружник је немачки држављанин и не могу да вас одбију. Пре или касније ће бити одобрено.

    Аттацхе
    Учесник

    Здраво пријатељи,

    Имам дуг по кредиту и кредитној картици банци.

    Пријавио сам се 30. септембра, у среду, филијала за странце је рекла да смо ту, процес је завршен, послали смо документа у Анкару, бојим се да ће бити проблема, искрено, због дуга, ако неко има информације о проблему, био бих вам захвалан.

    исмн0
    Учесник

    İnşallah onaylanır 5 _ 6 ay bekleyeceğimi var sayarsak sanırım psikolojim bozulur :)

    Собарица
    Учесник

    Не, мислим да нећете чекати толико дуго. Ако су ваши услови одговарајући, виза се одобрава за 1,5-2 месеца у нормалном поступку.
    Bir de çok düşünmemeye çalışın, mişiniz yoksa kendinize ugraslar bulun. Ben bir ara düşünmekten psikolojim bozuldu. Şimdi saldım artık ne çıkarsa bahtıma diyorum cofe:)

    исмн0
    Учесник

    У праву си, и ја сам скоро депресиван  :)

    Собарица
    Учесник

    Здраво пријатељи,
    Pasaportum bugün kargo dagitimda gözüküyor. Kuryeyi bekliyorum, umarım vizemiz onaylanmış olarak gelmistir çok heyecanlıyım.  clap:) ya:)

    Собарица
    Учесник

    Vizem red geldi maalesef. Moralim cok bozuk. Red sebebi maddi yetersizlik, sanırım esimin maaşını yetersiz bulmuşlar  :cryla: 
    Сада планирамо да преговарамо и да се жалимо са адвокатом. :(  nasipten öteye gecilmiyormus cidden cok Üzgünüm. Cocugumla birlikte buralarda kaldık. Bahane uretiyorlar eziyetten baska bir sey degil yaptıkları.  :cryla:

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 34)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.