Лагањем ми нису дали боравишну карту

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    Охне идеално
    Учесник

    Данас сам имао рок у Аусландераму. Да добијем своју личну карту. Када сам пре месец дана код куће добио ИД ПИН код, уверио сам се да сам га направио онлајн. Пре него што сам то урадио, чак сам проверио да ли долази са серијским бројем на папиру који су ми дали. Све је било комплетно и чекало ме, спремно за преузимање. Направио сам рок пре тачно месец дана. Данас сам отишао до рока и жене која ми је продужила седницу. Рекао је да су његови пријатељи погрешили и дао рок да је ваша лична карта стигла иако није стигла. То је немогуће јер сам се распитивао и то је написано на интернету. Рекао је да ми пошаљи е-маил после месец и по дана, одговорићу ако га видим. Рекао је питајте ме у септембру да ли долази. Онда сам одмах позвао жену. Зато што сам отишао од куће пре месец дана. Пре него што смо отишли, обновили смо седницу заједно. Одмах потом сам изашао из куће. Само зато што се не слажемо. Жена ми је написала да им је послала мејл и да сам је оставио и отишао. Значи, не дају ми моју боравишну карту на основу овог е-маила? Без икакве полиције. Живео сам под истим кровом 1 година. Моја супруга је, иначе, старија од мене 1 година. Али заслужио сам да останем у Немачкој. Зашто то сада раде? Можете ли ми препоручити доброг адвоката из Франкфурта који ради овај посао?

    Охне идеално
    Учесник

    Такође, имам фиктионбесцхеинигунг до 11. месеца. Међутим, до тада нисам добио своју картицу. Нисам могао да их досегнем у новом фиктионбесцхеинигунгу. Шта бих требао да урадим? Морам да радим. Када се период Фиктионбесцхеинигунг заврши, аутоматски ћу остати незапослен.

    бездушан
    Учесник

    Здраво,од тог захтева неће бити ништа,нека дају у 11.месецу,на крају ће ти дати.По овоме што си рекао има 15 дана од пријаве на седницу до дана када си отишао од куће , нема проблема, последња опција је адвокат. Ако већ имате Б1, постаћете немачки држављанин после 7 година, тако је једноставно, не брините о томе.

    Охне идеално
    Учесник

    Па, бездушни, пријавио сам се за боравак са супругом, и као што сте рекли, отишао сам од куће после 15 дана. Моја жена је одмах написала писмо у којем је рекла да сам изашао из куће и написао много лажи и погрешних ствари. Па могу ли ми рећи? Хоће ли рећи да си напустио мој дом и сада си самосталан, па опет мораш самостално да дајеш антраг? Ово је такође дуг процес и ако до 11. месеца не добијем боравишну карту или не вратим на посао, бићу незапослен. Ако останем без посла, неће бити препрека да ме не протерају из Немачке.

    Прошло је скоро 6 месеци од када сам поднео захтев, али моја картица још није стигла.Када је процес депортације, канцеларија за странце заврши процес за 1 сат, али ми и даље траје дуже да ми дају боравишну дозволу. Медведу који је дошао из Авганистана са црном гумом на ногама дали су у року од месец дана карту на 1 године, он је неписмен, али нам праве тегобе.

    бездушан
    Учесник

    Били сте са супругом када сте се пријавили за сесију и потписали сте тамо тог дана, чак и ако ваша картица није стигла. Ви га поседујете на неодређено време од првог дана, мислим да неће бити проблема по закону. Поново писати исте ствари. Ја сам дужан да то урадим, али ви већ можете да добијете визу без обзира на порекло, можете поднети захтев за држављанство и када прође 7 година паника је прошла. Ти то радиш, зашто би те послали у Турску? Већ сте прошли ту фазу.

    Охне идеално
    Учесник

    Када сам, бездушан, изашао из куће, моја жена је писала и мејл и писмо мом службенику. Написао је да сам га оставила и удала за Немачку итд. Написао је много лажних ствари. Бојим се да ће Аусландерамт озбиљно схватити ове лажи. Мислим да ми зато тај службеник није дао моју боравишну карту. Они нас истражују. Међутим, то нема никакве везе, венчали смо се са љубављу. Жена је рекла: „Пошто не могу да кажу да ми је жена послала писмо због поверљивости, само ћете ми послати е-маил у септембру и питати да ли је стигла“. Зашто само њега питам, зар тамо нико други не ради? Сада размислите о окретним столовима.

    бездушан
    Учесник

    Некад не могу да те разумем, паничариш, али оволико не може, не веруј шта чујеш ту и тамо, или шта каже твој брачни друг, брате, годинама си у истој кући. Може ли такав брак бити лажан, забога? :) Џабе се трошиш.
    Даће ти неограничено време, нема везе, кад прође твојих 7 година, постани немачки држављанин, опусти се, увек морамо да говоримо исте ствари, гледај свој посао, не брини за њих, ја не бих напиши овако ако нисам сигуран.

    Охне идеално
    Учесник

    Бездушни нисам разумео. Није то само прича из друге руке, моја жена је заправо написала писмо да сам је напустио и да сам је оженио за Немачку и тако даље. Моја брига сада више није бесконачна. Могу безбедно да добијем своју 3-годишњу боравишну карту, која ми је поново издата за коју сам већ поднео захтев.

    бездушан
    Учесник

    Од сада, ма ко и где ти жена напише писмо, неће веровати.Чак и да нико не верује, ипак ћеш добити своја права на суду.Може ли брак од 6-7 година бити лаж? Да је то случај, развели бисте се након две године итд.

    Писмо је стигло после 7 месеци, канцеларија за странце ми је дала рок за састанак следеће недеље, дали су двојици Авганистанаца који су поднели захтев са мном дозволу боравка после месец дана, још увек покушавам.

Приказује се 10 одговора - 1 до 10 (укупно 10)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.