Живите одвојено, помозите..

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    Барис123
    Учесник

    Здраво. Дошао сам у Немачку у јулу 2021. са визом за спајање породице. Добио сам своју боравишну карту у септембру. Одржали су трогодишњу седницу. Имам озбиљан сукоб са супругом и она је изашла из своје куће. И ја сам данас отишао кући. Од седнице је прошло 3-10 месеци. Нисам још ишла у школу језика, али имам воллзеит 11 месеци и уговор о раду на неодређено. Молим вас да ми кажете колико нам је незгодно да боравимо на одвојеним местима. Хвала вам

    Здраво. Дошао сам у Немачку у јулу 2021. са визом за спајање породице. Добио сам своју боравишну карту у септембру. Одржали су трогодишњу седницу. Имам озбиљан сукоб са супругом и она је изашла из своје куће. И ја сам данас отишао кући. Од седнице је прошло 3-10 месеци. Нисам још ишла у школу језика, али имам воллзеит 11 месеци и уговор о раду на неодређено. Молим вас да ми кажете колико нам је незгодно да боравимо на одвојеним местима. Хвала вам

    Обично морате остати у браку 2 године. Али ако имате посао на неодређено време, мислим да се ствари мењају. Надам се да ће пријатељ који зна одговорити. Али постоји могућност да га врате са оним што је рекла његова супруга. Па ако се жали на тебе само да би те нервирао, бојим се да ћеш бити враћен. Али договори се са женом и ћути 2 године.

    Барис123
    Учесник

    Каже само да се држи даље од мене. Међутим, урадио сам оно што је рекао да се много променило. Мислим да се неће жалити. Али почео сам да добијам ожиљке од стреса јер би моја сесија била изгубљена.

    Реци ми, нашао сам чланак закона.

    Дозвола за боравак супружника (Еигенстандигес Ауфентхалтсерлаубнис)
    • Боравишна дозвола везана за брак престаје разводом брака. (У случају одвојеног пребивалишта или развода)
    • Самостални боравак је могућ након најмање 3 године законитог брака. Овај период се рачуна од почетка издавања боравишне дозволе.

    Боравишна дозвола супружника се издаје у следећим посебним случајевима (прелазни период)
    • Рад код истог послодавца 1 годину и могућност продужења уговора о раду (минимум 451 € осигурани посао).
    • Хитни случајеви, (документовано насиље у породици итд.),
    • да имате дете немачког држављанства,
    • Смрт супружника.

    У вашем случају, имате 10-месечни период учења. јеби зубе још мало. Након 1 године, имаћете право самосталног боравка.

    Сви имамо исте проблеме, они су дехуманизовани, званично живе у Немачкој

    Барис123
    Учесник

    Реци ми, нашао сам чланак закона.

    Дозвола за боравак супружника (Еигенстандигес Ауфентхалтсерлаубнис)
    • Боравишна дозвола везана за брак престаје разводом брака. (У случају одвојеног пребивалишта или развода)
    • Самостални боравак је могућ након најмање 3 године законитог брака. Овај период се рачуна од почетка издавања боравишне дозволе.

    Боравишна дозвола супружника се издаје у следећим посебним случајевима (прелазни период)
    • Рад код истог послодавца 1 годину и могућност продужења уговора о раду (минимум 451 € осигурани посао).
    • Хитни случајеви, (документовано насиље у породици итд.),
    • да имате дете немачког држављанства,
    • Смрт супружника.

    У вашем случају, имате 10-месечни период учења. јеби зубе још мало. Након 1 године, имаћете право самосталног боравка.

    Дакле, није битно да ли сам на другој адреси, да ли мислите ако радим још 2 месеца, могу ли добити самосталну боравишну дозволу?

    Здраво. Дошао сам у Немачку у јулу 2021. са визом за спајање породице. Добио сам своју боравишну карту у септембру. Одржали су трогодишњу седницу. Имам озбиљан сукоб са супругом и она је изашла из своје куће. И ја сам данас отишао кући. Од седнице је прошло 3-10 месеци. Нисам још ишла у школу језика, али имам воллзеит 11 месеци и уговор о раду на неодређено. Молим вас да ми кажете колико нам је незгодно да боравимо на одвојеним местима. Хвала вам

    Да бисте добили независну боравишну дозволу од вашег супружника, морате живети заједно у истој кући 2 године ако је ваш супружник немачки држављанин и 3 године ако је турски држављанин. Ако сте се преселили у засебне куће пре истека овог периода, нажалост губите право боравка овде. Посао на неодређено волл Зеит може вам обезбедити независну боравишну дозволу након што живите у истој кући 2 године ако је ваш супружник немачки држављанин и 3 године ако је турски држављанин.

    бездушан
    Учесник

    Здраво, изгледа да је све против тебе, брига ти је само да нема помоћи државе. Не настављајте свој посао а да га не примите. Развод већ траје укупно 2 јена.Ако останете одвојени 1 годину, ако је рок 1 година, бићете овде још 2 године. Довољно је да не останеш бескућник.

Приказује се 7 одговора - 1 до 7 (укупно 7)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.