Курс немачког

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    строго
    Учесник

    Здраво другари.Прошло је око 6 месеци откако сам дошао у Немачку али мој курс тек почиње.Почињем за 2 дана.Ишла сам на термин, урадили су тест, али још нисам добио одговор.Наставник на мом курсу немачког је немачки, а он не зна турски. Не знам да ли ће бити тешко или лако. Мој немачки скоро да и не постоји. Штавише, немачки ми је јако лош. Људи на курсу су углавном људи који говоре немачки, тако да не изгледа да ћете кренути од нуле и мислим да ће се теме брзо развијати. Мој курс је 5 дана у недељи и траје од 8.30 до 12.45. Био бих вам захвалан ако бисте могли дајте ми информације о овим темама Како се обрађују добре или лоше теме?

    есраарас
    Учесник

    Похађао сам курсеве у две различите школе у ​​Немачкој. На првом курсу који сам ишао, наставници су били Турци, али је било забрањено говорити турски и као такав ниси могао да постављаш питања и добијаш одговоре на местима где си заглавио. Искрено , нисам много научио, ништа нисам знао јер сам био нов у Немачкој, али тамошњи студенти годинама живе у Немачкој. Иако људи нису могли да праве реченице, разумели су значење речи. знао и није им било тешко да схвате. Онда сам променио школу, професори су били немачки, али су ми то одлично објаснили, тако да сам могао да научим више него први пут. Мислим да неће бити тешко , битно је да то урадите поново по доласку кући да појачате предмете, а ваш супружник мора бити веома стрпљив. Ох, пре него што заборавим, супружници тамо не знају да објасне немачки на турском. Мислим да не треба да питате него превише питања, само своју жену користите као речник, односно питајте значења речи. :))

    репортер
    Учесник

    Ћао пријатељи;

    Прошло је 9 недеља откако сам дошао у Немачку и 6 недеља откако сам започео курс Пре почетка курса, урадили су тест за утврђивање нивоа и тачно сам одговорио на 65 од 40 питања, а они су ме покренули на "интензивкурсу". 430 сати), у почетку сам био срећан, уосталом, уместо 630 сати, одрадио сам 430 сати, мислио сам да имам 200 сати уштеде и финансијски и у времену, али када је курс. почео, схватио сам да сам један од ретких људи у одељењу који не уме практично да говори :) Али граматички није било велике разлике, у ствари могу рећи да сам бољи од већине, и то сам схватио код њих Разлика између мене и ученика је разлика у речнику и времену проведеном у Немачкој. На пример, најновији члан одељења живи у Немачкој већ 5 година, а има чак и оних који живе у Немачкој. 11 година, а ја сам у Немачкој само 1 месец и почео сам да причам са другима током курса, чак и ако је у Тарзану у тренуцима када не могу да изразим шта мислим, речи ми заглаве у устима и осећам се као цвекла у учионици, пред учитељицом, али...:)На пример, пре неки дан, сви су питали једни друге: "Да ли је то гестерн абендс гемацхт?" , и ја упадам у смешне ситуације, али нека буде САЛЛАХ .. уосталом ово ми даје мотивацију, имам много разлога да учим :) Уосталом, мислим да полако напредујем..
    Што се тебе тиче, мислим да ћеш кренути од 0, нема потребе да размишљаш, сви у одељењу су на твом нивоу, све што им треба више од тебе је неколико речи или како рекох проживето време.. после све, то се зове "Курс језика", учићемо јер не знамо, шта бисмо да знамо, зар не?...:))

    Поштовање

    Пријатељи, мој савет вам је да почнете курс од нуле када дођете у Немачку... Да, знате нешто граматички, али верујте ми, заправо не знате ништа, само мислите да знате! Када је реч о разговору, само буљите! Да, у почетку те тестирају, без обзира колико је добра прошлост, почни од нуле. И нека вам учитељ буде немачки! Да, можда ће вам бити тешко, али научићете како да говорите пред Немцем, па се нећете осећати чудно када разговарате са другим Немцима!

Приказује се 3 одговора - 1 до 3 (укупно 3)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.