Зам одговор на најскупљу путовницу на свету ..

> Форуми > Општа секција о Немачкој и другим европским земљама > Зам одговор на најскупљу путовницу на свету ..

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    фук_кнумк
    Учесник

    Повећање накнада за пасош са новом годином шокирало је грађане. Пасоши који су важили 2012-162 година, а то је било 4 евра у 10. години, порасли су на 49 евра са повећањем од 211 евра, ојачавајући његову позицију најскупље на свету. Грађани реагујући на повећане таксе тражили су да се шетње одмах повуку.

    Грађани који су у новој години отишли ​​у генералне конзулате по Европу по пасоше, доживели су "шок подизања". Нови десетогодишњи пасош повећан је за 10 евра. Нови пасош важећи 49-2012 година, који је 162. износио 4 евра, повећан је на 10 евра. Немачки држављани десетогодишњи пасош плаћају 211 евра, Шпанци 10 евра, Италијани 59, а Грци који се боре са економском кризом 25 евра. Немачка такође прима само 42.50 евра за десетогодишњи пасош од грађана млађих од 84 година. Наши грађани, који су снажно реаговали на претјерани поход, питали су: „Да ли је толико скупо бити турски држављанин“. Ево реакција на планинарење:

    КАКО НЕЗАПОСЛЕНО ПЛАЋАЊЕ
    Хакан Буиуккаиа (Дурен): „Дошао сам по нови пасош. Био сам шокиран када сам чуо да је такса повећана са 162 на 211 евра. Издаћемо госпођин пасош следеће године. Има и двоје деце. Како ће незапослени и пензионери платити овај новац “.

    НАУЧЕНИ У СЛУЧАЈУ
    Рамазан Калаи (Бурсцхеид): „Чуо сам на каси да се нови пасош повећао на 211 евра. Желео бих да пренесем властима да нико није задовољан повећањем. Не знам да ли неко може да приушти да плати ову накнаду “.

    ЗВАНИЧНИ ПЛАН
    Озгур Цетинкаиа (Келн): „Имам троје деце. Моја жена га је купила по старој цени прошле године. Јуче сам у вестима гледао раст цена такси за пасош. Ово је званична пљачка. Војна такса је већ висока, сада се подиже пасош. Да ли власти мисле да они који живе у иностранству имају много новца “.

    НЕМА СТАРЕ НЕМАЧКЕ
    Али Иамак из града Олпе, Хаидар Таскıран из Рефратх-а и Кемал Иıлмаз из Олпе-а такође су изјавили да је повећање накнада за пасош у конзулатима неприхватљиво. Изјављујући да имају трочлане породице, Иıлмаз и Иамак су рекли, „За сваку породицу платићемо око 150 евра више. Економска криза погодила је све. Немачка више није стара Немачка. Како ће сиромашне породице са више деце платити ову накнаду? “

    Побеђен сам Хусеиин Коц (Боцхум): „Који је разлог овог повећања? Не знам одакле то? Остварено је повећање до 30 процената. Осуђујем и осуђујем “.

    ТОЛИКО Фикрет Афат (Дортмунд): „Не толико. Као незапослени грађанин имам петочлану породицу. Учи и моје троје деце. Како да сиђемо са овог пешачења? Ово је превише у економској кризи у Европи “.

    БОЛЕЖЊИ ДОГОДИШЊИ ПОКЛОН Фахреттин Ертурк (Дортмунд): „Пјешачење је било близу 50 еура. Као болан новогодишњи поклон. Осуђујем овај поход и тражим од власти да преиспитају ситуацију. Да ли наша држава покушава да затвори буџетски дефицит од нас европских Турака? "

    НИШТА ДА КАЖЕМ
    Волкан Афат (Дортмунд): „Нема више шта да се каже. Муче те. Осуђујем овај поход. Економска криза у Европи нам је већ савила леђа. Молимо вас да званичници наше државе схвате да је повишење од скоро 50 евра неправедно. Ја сам студент, како могу да платим оволико новца? "

    НЕЋУ УЗЕТИ ТУРСКУ ПУТНИЦУ
    Мехмет Коц (46) Бербер: „Повишица за пасош је бесмислена. То је менталитет гледања на грађане који живе у иностранству као на гуску коју треба узети, као у војној служби уз плаћање. Пошто ја, моја супруга и моја деца имамо белгијско држављанство, добићемо десетогодишњи белгијски пасош за 150 аура и отићи у Турску. Нећемо поново добити турски пасош “.

    НАША ДРЖАВА ЈЕ НЕПРАВДА
    Мехмет Топкаја (58) Пензионер: „Конзуларне услуге повећавају се сваког дана. Ова цена је јединствена у свету. Да ли је овакав пасош? Постоји ли такво држављанство? Кад Лафа стигне, каже се да имам грађане у Европи. Као и у војној служби, мислим да се држава према Турцима у Европи односила неправедно “.

    ОЗБИЉНА ИЛИ ШАЛА
    Митхад Серхадлıоглу (62) Фармацеут: „Већина Турака са којима сам разговарао су„ Да ли је ово озбиљно или је то шала? “ рекао. Поход поздрављам са осмехом, биће повољан! "

    МОРА СЕ ВРАТИТИ
    Зубеиде и син фудбалера Демирцан Дикмен рекли су: „С новом годином повећани су порези за телевизију и радио. Док се станарина, струја и услови живота из дана у дан повећавају, додавање накнада за пасош доводи нас у тежак положај. Шетње треба повући што је пре могуће “.

    НЕ ЗНАЧИМО Јусуфа и његовог сина Алааддина Каплана: Отац и син, који нису могли да смисле повећање пасоша, „Овде је људима већ тешко. Услови живота су сваким даном све скупљи. Питали су: "Како породице са пуно људи плаћају ову накнаду?"

    УШТЕДИЛО 49 ЕУРА Мехмет Сахин: Плативши 2012 евра за пријаву генералном конзулату за нови пасош у децембру 162. године, Мехмет Сахин је изразио радост рекавши „Драго ми је што сам се преселио унапред, уштедео сам 49 евра“.

    Немам толико са собом
    Гонул Тургут: Гонул Тургут, који је дошао у Генерални конзулат по нови пасош, изјавио је да се слаже са социјалном помоћи и рекао: „Авај, нисам знао. Шта сада да радим Рекао је, „Немам са собом 211 евра“ и замолио некога да донесе новац преко телефона.

    МИ НИСМО ГОЗИ НА ПУТ
    Хаиати Актурк (рибар): „Још увек нас доживљавају као гуску коју треба чупати. Када су ови десетогодишњи пасоши ново пуштени, таксе су биле превисоке, а то је мало смањено одзивом наших грађана и подршком медија. сада не могу да разумем да сам поново одгојен “.

    НИСМО ДУГО ЧЕКАЛИ
    Орхан Ианıк, који је са својим сином Гокханом и супругом Фатмом ушао у ред пасоша испред конзулата у Минхену, рекао је: „Очекивали смо повишење такси за пасош почетком године. Али нисмо очекивали толико. Сада ћемо платити 150 евра више за три особе. Такође, то има и споредне трошкове попут два пута одласка овде и фотографисања, то је мало милости “, рекао је.

    КАКО ЈЕ ТО НЕМОГУЋЕ
    Чекајући свој ред у дугом реду испред конзулата, Зафер Аксут је рекао: „Како је то немогуће. Гледао сам јуче на интернету и писало је 162 евра. Зашто ово не најаве унапред. Бар би требали да промене знак зараде на Интернету, а људи долазе у складу с тим. Махмут Туркоглу, који је дошао у конзулат ради другог поступка, рекао је: „Ако је пасош подигнут, повећали су се и други. Видећемо какво нас изненађење очекује кад се попнемо горе “, рекао је.

    ПЛАЋАНО ИЗ ТАРИФЕ 2012. ГОДИНЕ
    Илкнур Савам, мајка троје деце, која је прошле године добила пасош од Генералног конзулата у Франкфурту и платила 2012 евра за десетогодишњи пасош из тарифе 10. године, открила је да се за десетогодишњи пасош мора платити пуно 162 евра за пријаве које ће се поднети у новој години. „Много је Турака који ово себи не могу приуштити“, рекао је Савам. Његов брат Семра Савам скренуо је пажњу на чињеницу да је породица са троје деце морала да плати хиљаду 10 евра за пет пасоша и рекао: „Моја сестра је спашена са 211 евра јер је пријаву предала прошле године. Међутим, он ће се следећих дана поново пријавити за своју децу. „Имамо велики број грађана који ово не могу да плате“, рекао је.

    ПОСТОЈИ ЛИ КРИЗО ВРИЈЕМЕ
    Фамил Арас, који је са сином дошао по нови пасош, рекао је: „Дошли смо прошле недеље јер ће доћи до повишице пре Нове године. Важиле су старе наднице. Међутим, због документа који недостаје, трансакције моје и мог сина нису могле да се изврше. Клизнула је у нову годину. Полицајци су рекли да ће доћи до повишице, али није се знало колико ће то трајати. Сад сам то научио овде. Женски пасош је од старе накнаде, што је нова накнада. Повећање од 50 евра по пасошу. Да ли је такав пораст у кризним временима “.

    ГДЕ ОВАЈ НОВАЦ ПОТРОШИ
    Чекајући у реду, Мустафа Акиол, Сеифеттин Бозкурт и Илхан Гумус реаговали су на дуга чекања и током пешачења и зими. Рекавши, „Војна служба је повећана, подигнут је пасош, каква ће то бити мука око репа?“ Мустафа Акиол је рекао, „Толико новца се сакупља од грађана, па на шта се троши. Годинама долазим и одлазим у овај конзулат, редослед је и даље исти. Хајде, мало смо млади, у реду су људи старе главе “, невоља је изгорела.

    КОНЗУЛАТ: БИЛО ЈЕ ГОТОВО
    Званичници швајцарског конзулата у Цириху сматрају да су стопе повишења високе, баш као и грађани. Конзуларни званичник изјавио је да су од јуче направили 40 продужења пасоша и применили нове таксе и рекао: „Наравно, људи нису задовољни, али до сада нисмо добили гласну жалбу. Међутим, сигурно је да ће жалбе почети “, рекао је.

    ШОКИРАНИ СМО
    Волкан и Сибел Ерцин: „Званично смо били шокирани растом пасоша најављеним у новој години. Швајцарска је богата земља, али ми Турци не сакупљамо новац са дрвећа. Четворочлана породица платиће више од хиљаду франака за продужење пасоша. Није могуће схватити о каквој се логици ради “.

    ПЛАЋАМО НАШУ ИЗНАЈМЉЕНУ ТЕШКО
    Селма Озцан: „Наше плате остају тамо где јесу. Економска криза већ је погодила све. Поред тога, повећање конзуларних трансакција учиниће наше грађане проблематичнијим. Тешко плаћамо кирију куће. Повишицом у пасошу нико није задовољан “.

    РАЗМИСЛИТЕ О НАМА
    Мехмет Озкан: „Потрошио сам 1500 круна да бих дошао из Архуса у Копенхаген. То је зато што не радим. Запослени остају без посла када добију допуст. Ако препуна породица долази из Архуса, они морају да потроше 5-6 хиљада круна. Мислим да су накнаде већ биле високе, а сада су још веће. Зашто увек морамо да размишљамо о својој држави. Нека наша држава отвори филијалу конзулата у Архусу, мало размишљајући о нама “.

    НЕ ПОБЕДИМО КАКО ВЕРУЈЕТЕ
    Ерол Тıнас: „Тешко разумем разлог овог високог пешачења. Иако ће нам конзулати који пружају услуге у иностранству пружити бољу услугу, присиљени смо да плаћамо веће таксе. Економска ситуација у народу није тако добра као што је мислила наша држава “.

    НЕ ТО У БИЛО КОЈОЈ ЗЕМЉИ
    Иусуф Цан Цаиıр и Иусуф Цаиıр: „Ниједна друга држава у Европи нема тако високу накнаду за пасош. Не можемо да разумемо примену повећања изнад инфлације. Као што је познато, економски проблеми су у Европи екстремни. Незапосленост савија струк наших грађана. Многи наши грађани покушавају да живе само од социјалног додатка. Пешачења треба преиспитати “.

    ПОТПИСАЛИ СМО ЗАПИС
    Хакан Каракас: „Био сам запањен повећањем пасоша. Породица од 5 чланова мора да плати 1055 евра за нови пасош. Турска потписује рекордно повећање накнада. Они који су незапослени и примају социјална давања нису у могућности да исплаћују ове зараде. Ова кретања доводе до напуштања држављанства. Турске невладине организације не би требале да остану равнодушне према том питању “.

                                                                                                                              Европа је злато са слободе.

    реииан на
    Учесник

    Неопходно је предузети одређене мере. Они желе новац ако закорачите у турски конзулат у Немачкој. Била сам изложена сличним питањима. Званично су ме преварили у вези са фотографијом за пасош. :) Није им се свидела биометријска фотографија коју сам снимио напољу (што је била стандардна фотографија) и која је снимљена са фотографије у њој самој. Истовремено, полицајцу се нису свиделе 3 одвојене фотографије које је снимио у конзулату старијег пензионисаног стрица и давао их је изнова и изнова. Када сам то чуо, узео сам ујака са собом и отишао у његову дирекцију и пожалио се, али потрошени новац нису вратили. Такође су рекли да је врло смешно што другом радном службенику није потребна фотографија за мене. Искрено, дошло је до моје глупости. Јер сам продужио само пасош  ;D . али то су врло ружне ствари. Никада више не бих ишао у конзулат маинз-а.
    Хоризон, морам да обновим пасош крајем ове године. време истиче. У мају ћу у Турску. Питам се јефтиније ако то обавим у Анкари .. Такође не постоји конзулат у коме живим. тако далеко. Дакле, моја пропусница истиче у новембру 2013. године. Питам се да ли сам овај поступак обавио у Турској, а не у Немачкој, када идем на одмор?

    реииан на
    Учесник

    скупа ми је била само накнада коју је канцеларија за странце тражила за електронску дозволу боравка. Имам састанак сутра. Накнада је износила 135 евра.  :-

    Ел-Турецкиј
    Учесник

    Можете га наравно продужити у Турској, али у Турској је скупље! Гоогле

Приказује се 3 одговора - 1 до 3 (укупно 3)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.