Пријатељи који су нерасположени (ПРОЧИТАЈТЕ МОЛИМ ВАС)

> Форуми > Цафе алманцак > Пријатељи који су нерасположени (ПРОЧИТАЈТЕ МОЛИМ ВАС)

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    ноћ
    посетилац

    БИсмиллахиррахманиррахим
    Рецимо да ти се догодило нешто што ниси желео.
    Ви сте разорени и јадни.
    Не желиш никога да упознаш. Чини се да је већина узнемирена због вас.
    Ви сте сами.
    Депресивни сте јер мислите да су сви удаљени од мене и сви су љути на мене.
    Овај стих као сунце излази у мрачну пећину твоје самоће:
    “Rabbin seni bırakmadı ve darılmadı.”(Duha Sr 3) Kim kırılırsa kırılsın, kim darılırsa darılsın, kim terk ederse etsin.
    Мој Господ не напушта и не ломи, какав бол! ..
    Зар ово није такво олакшање? ..
    Имате озбиљан проблем. Осећа се као да никада неће завршити
    Као да вам овај проблем спрема крај живота. Тада у помоћ стиже стих:
    “Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Evet, zorlukla beraber bir kolaylık vardır.” (İnşirah-5/6) Garantiyi veren Allah!
    Hem de ne garanti, her zorlukla beraber bir de kolaylık geleceği “mutlaka” ifadesi ile pekiştirilip ikna olalım diye iki kere tekrarlanıyor.
    Стих; Такође шапуће да се лакоћа крије у тешкоћи, а решење је скривено у проблему. Имате потешкоћа да протумачите догађаје и развој и одредите свој став.
    Некад све иде у твоју корист, а понекад има много помака против тебе.
    У ствари, у Аллаховом систему нема ни повољних ни неповољних прописа.
    Само треба да буде; Развија се у најприкладније време.
    Али још увек не можете да се натерате да поједете неке ствари. Тражите ручку.
    Ayet el veriyor size:”…Olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa o, hakkınızda hayırlıdır.
    Може се десити да нешто волите; али то је лоша ствар за тебе.
    Allah bilir, siz bilmezsiniz.” (Bakara Sr 216. Ayetten)
    Наш Господ је Алах, наш Посланик је Мухамед (а.с.), наша књига је Куран, наш пут је Сират ал-Мустаким! Нема срећнијег од нас на свету!
    Шта год да се деси, шта год да се деси, победа и успех су наши.
    Ми то не говоримо из ума, Кур'ан говори:
    “Akıbet(hayırlı son, güzel sonuç) takva sahiplerinindir.”
    (Из Касас Ср. Стих 83)
    selam ve muhabbetle … :)
    Цитат

    СЕЛИН
    Учесник

    paylaşımınız için teşekkürler böyle yazılar okudukça içim açılıyor rahatlıyorum allah razzı olsun

    нигхт2
    Учесник

    Хвала што сте поделили, осећам олакшање када читам овакве чланке.Нека вас Бог благослови.

    Ecmain insallah :)

    ахмад
    Учесник

    tesekurler arkadasım rahatladım allah kakımızda hayırlı olanı nasıp etsın

    нигхт2
    Учесник

    Хвала пријатељу, лакнуло ми је. Нека нам Бог да шта је добро за нас.

    AMIN ecmain ins…

    evetgececim cok güzel bir yazi…
    Хвала за дељење :)

    спартацус
    Учесник

    Хвала, надам се да ће ми вечерас у оваквом расположењу бити од користи. +1 Беитреге

    мекин2000
    Учесник

    Хвала ти Еце, стварно те опушта. Хвала.

    нигхт2
    Учесник

    Нема на чему, пријатељи. :)

    …Мистерија…
    Учесник

    Хвала Вам много.. :) Био је то леп пост, нисам био депресиван, али било је добро прочитати га. ;)

    __Д3М0Н__
    Учесник

    boşuna demiyolar yanlızlık ALLAH'a mahsustur…    Vielen Dank.

    звезда пада
    Учесник

    Пре свега, хвала вам вечерас.
    А тешкоће образују људе, чак и ако нас замара сваки пут када прођемо тешким путем, научили смо нешто на крају те улице.
    Стихови су веома лепи, доброг има у свему што изгледа лоше, зла може бити у свему што изгледа веома добро. И зато је.
    Yolda önümde bir araba gidiyor cok yavas ben ilerliyemiyorum, ve sinirlerim kabarmaya basladi, ya diyorum bu Пред нама је да се неко, потпуно невин, због погрешног претицања забио у надолазећи аутомобил. Да није било аутомобила испред мене, можда би ме ударио и био бих жртва несреће. Ово је веома једноставан пример, али што више размишљате о томе, више га разумете.
    Хвала ноћу.

    нигхт2
    Учесник

    Ricaederim …

    хасан27
    Учесник

    Tsk.ler…   ya:)

    нигхт2
    Учесник

    Нема на чему :)

    Нека нас Бог све чува на свом путу. Нека нам подари најбоље у свему. Нека нас заштити од сатаниног зла и оних који га следе. Хвала на чланку.

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 18)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.