О испоруци из Немачке у Турску.

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    Кıлıцарслан
    Учесник

    Здраво пријатељи,

    Због смрти моје баке морао сам да дођем у ТР након подношења захтева за боравишну карту. Супрузи сам дао пуномоћје за добијање боравишне карте када сам дошао, а након што је она добила боравишну карту, она ми је послала преко Дојче поште 18. марта. Међутим, терет још увек није стигао. Када погледам број за праћење, чини се да је у транзиту у ПТТ систему. Када смо позвали Деутсцхе Пост, наведено је да је терет послат 21.03.2019. Да ли мислите да постоји могућност да се терет изгуби? Ако сутра одем у конзулат, да ли могу да поднесем захтев за изгубљену боравишну карту и добијем привремену путну исправу? Да ли ће издати ову путну исправу истог дана? Да ли треба да донесем још нека документа? Хвала вам пуно унапред на помоћи.

    бездушан
    Учесник

    Послао сам пакет и требало је 35-40 дана. Да нисте штедели новац на овако важном питању и послали га УПС експресом, стигло би вам у року од 24 сата.Радио сам у ТР па знам исто. Дан је авионом. Они шаљу

    Кıлıцарслан
    Учесник

    Послао сам пакет и требало је 35-40 дана. Да нисте штедели новац на овако важном питању и послали га УПС експресом, стигло би вам у року од 24 сата.Радио сам у ТР па знам исто. Дан је авионом. Они шаљу

    Нажалост, рекао сам му да пошаље преко УПС-а, али је званичник Дојче поште рекао да ће то трајати 8 дана, па је послао одатле. Надам се да нема могућности да се терет изгуби. 

    Несибе од
    Учесник

    Нажалост, рекао сам му да пошаље преко УПС-а, али је званичник Дојче поште рекао да ће то трајати 8 дана, па је послао одатле. Надам се да нема могућности да се терет изгуби.

    Да сте то урадили са повратном обавезом, волео бих да сачекате још мало. Мислим да у неким случајевима пише 8 дана, али може да потраје највише 2 недеље. И супруга ми је послала документа и добио сам их за 13 дана.

    Кıлıцарслан
    Учесник

    Да сте то урадили са повратном обавезом, волео бих да сачекате још мало. Мислим да у неким случајевима пише 8 дана, али може да потраје највише 2 недеље. И супруга ми је послала документа и добио сам их за 13 дана.

    Терет је стигао после 28 дана :)

    алманиафатих
    Учесник

    Слао сам и примао терет 3 или 4 пута. Генерално, онима који долазе из Немачке потребно је 1.5 до 2 недеље. Они који путују из Турске: 1 недеља. Може потрајати дуже у зависности од града и празника у којима друга страна живи.

    Бивенс
    Учесник

    Превоз терета из Немачке у Турску подразумева отпрему робе између две земље. Разне логистичке компаније нуде услуге као што су ваздушни, поморски и копнени транспорт како би се олакшало кретање терета, обезбеђујући ефикасну испоруку и поштовање царинских прописа за међународну трговину.

Приказује се 6 одговора - 1 до 6 (укупно 6)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.