О савршеној реченици !! 1 реченица чека вашу помоћ

> Форуми > Питања и одговори о њемачким часовима > О савршеној реченици !! 1 реченица чека вашу помоћ

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    Мурал
    Учесник

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Савршено време ће бити направљено коришћењем оба дурфен/степена Фахрен.

    Направио сам реченицу овако

    Меин Фреунд дарф инс Кино фахрен је моја реченица тачна или погрешна, хвала унапред

    мехметкнумк
    Учесник

    perfeckt geçmiş zaman …senin cümle hem yanlış hemde şimdiki zamanla kurulmuş…ne demek istediiğini türkçe yazarmısın..ona göre cümle kurayım

    мехметкнумк
    Учесник

    şaşırdım bi dakika…cümle şimdiki zaman.. doğru cümle..ama sen perfeckt demişsin..perfeckt geçmiş zaman..

    Мурал
    Учесник

    Зар не можеш савршено са модалом? Мислио сам да је урађено, зато сам и питао

    Мурал
    Учесник

    Зар не можеш савршено са модалом? Мислио сам да је урађено, зато сам и питао

    Може ли овај облик бити реченица? 

    Меин Фреунд дарф инс Кино гефахрен 

    грим21
    Учесник

    модални глаголи се не користе са перфектом. Није граматички погрешно, али постаје тешко разумљиво. јер су га људи савршено користили. уместо тога пише се у прошлом времену помоћу модалних глагола пратеритум. па у вашем примеру:

    Меин Фреунд дурфте инс Кино гехен.

    биће најтачнији облик.

    мер19
    Учесник

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Савршено време ће бити направљено коришћењем оба дурфен/степена Фахрен.

    Направио сам реченицу овако

    Меин Фреунд дарф инс Кино фахрен је моја реченица тачна или погрешна, хвала унапред

    Меин Фреунд дарф инс Кино фахрен (садашње време са модалним глаголом, тј. Прасенс
    Меин Фреунд дурфте инс Кино фахрен (Историја са модалним глаголом, тј. Пратеритум
    Меин Фреунд хат инс Кино фахрен дурфен (Прошлост са модалним глаголом, Перфект

    Постоји само једно важно питање: увек треба да користите помоћни глагол ХАБЕН када ћете перфектирати у реченици са модалним глаголом. На пример, иако је фахрен глагол који садржи глагол, ако приметите, користио сам помоћни глагол. односно реченица која се користи са Модалверб у прошлом времену никада се не користи са СЕИН, увек се користи са ХАБЕН. глагол на крају реченице је инфинитив и не узима -ге

    Ицх солл зу Хаусе гехен (треба да идем кући) садашње време
    Ицх соллте зу Хаусе гехен (Морао сам да идем кући) ПРОШЛО
    Ицх хабе зу Хаусе гехен соллен (Морао сам да идем кући) ПРОШЛО савршено

    Hast du mich verstanden?  ya:)

    неталман од
    Учесник

    Пријатељи,

    Наравно, и глагол дурфен има облик перфект (гедурфт), али Немци користе облик праетеритум у прошлом времену.

    а кад кажем дом зове се -нацх Хаусе. -Зу хаусе- значи код куће.

    мер19
    Учесник

    Пријатељи,

    Наравно, и глагол дурфен има облик перфект (гедурфт), али Немци користе облик праетеритум у прошлом времену.

    а кад кажем дом зове се -нацх Хаусе. -Зу хаусе- значи код куће.

    о, да, сада сам то приметио. ИСТИНА
    ицх бин зухаусе
    ицх гехе нацх хаусе

    Entschuldigung… teşekkürler :)

    мер19
    Учесник

    Меин Фреунд дарф инс Кино фахрен (садашње време са модалним глаголом, тј. Прасенс
    Меин Фреунд дурфте инс Кино фахрен (Историја са модалним глаголом, тј. Пратеритум
    Меин Фреунд хат инс Кино фахрен дурфен (Прошлост са модалним глаголом, Перфект

    Постоји само једно важно питање: увек треба да користите помоћни глагол ХАБЕН када ћете перфектирати у реченици са модалним глаголом. На пример, иако је фахрен глагол који садржи глагол, ако приметите, користио сам помоћни глагол. односно реченица која се користи са Модалверб у прошлом времену никада се не користи са СЕИН, увек се користи са ХАБЕН. глагол на крају реченице је инфинитив и не узима -ге

    Ицх солл зу Хаусе гехен (треба да идем кући) садашње време
    Ицх соллте зу Хаусе гехен (Морао сам да идем кући) ПРОШЛО
    Ицх хабе зу Хаусе гехен соллен (Морао сам да идем кући) ПРОШЛО савршено

    Hast du mich verstanden?  ya:)

    özür dilerim..  yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum. sonradan farkettim…doğru olan şöyle:
    ицх солл нацх Хаусе гехен
    ицх соллте нацх Хаусе гехен
    ицх хабе нацх Хаусе гехен соллен (ово обично није пожељно.)

Приказује се 9 одговора - 1 до 9 (укупно 9)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.