Молим вас помозите ако имате знање о немачком закону о раду

> Форуми > Пословни и радни живот у Немачкој > Молим вас помозите ако имате знање о немачком закону о раду

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    несцафф на
    Учесник

    Здраво пријатељи, драги моји пријатељи, прошло је пет година откако сам дошао у Немачку. Радим две године. Немам немачки као матерњи језик. Имао сам велику несрећу на послу. Пре 2 месеца. Имао сам огромну несрећу на послу. Имам тону робе која ми је пала на ноге. Радим у фабрици мермера, месо ми је згњечено. Управо сам купио болесни папир 6 недеља. Опет возим кламерицу мердевинама. Тешко заустављам породичног лекара на одсуству због недеље је привремено гледао још један извештај др 30 дана написао ми је 30.10.2017 бис 30.11.2017 Имам извештаје које сам добио, један од њих је препуштен радном месту, један сам дао радном месту, а други отишао на радно место. Поново су послали извештај јер је то била наша грешка, ујутро сам поново позвао место рада, рекао је, поново сам отишао на радно место, отишао на место рада, дао извештаје са радног места не прихвата овај извештај не знам како да вас извртам месец дана не знам законе овде фристлоза коју су ми дали 20.11.2017 је мој уобичајени рок и моја приколица 28.2.2018 сваког месеца је најкасније лежала 27 имам плату 28 дали су ми излазак ко разуме законе, можете ли ми помоћи.

    рустемкнумк
    Учесник

    Здраво пријатељу,

    Мислим да је крив ако др није послао своје извештаје. У овом случају мислим да би требало да видите своје радно место код др. Такође, ако не добијете резултате, однесите папире Арбеитстамту и папир др о грешци. Међутим, постоји и таква ситуација. Чујем неосноване радње породичних лекара. Ако имате превише отиска радилице, можда ћете имати проблема.

    бездушан
    Учесник

    Здраво брате, пре свега, оздрави ускоро. Прва је да ниједно радно место нема право да вас отпусти јер сте болесни или имате пријаву. У прошлости му је било лоше и кад је добио извештај, извукли су га, онда смо са адвокатом ишли на суд и победили, а онда нисмо добили пуно новца. Али ваша ситуација је сасвим другачија, имали сте радну несрећу, послодавац својим радницима у Немачкој исплаћује високу накнаду, што даје запослење од трајне штете у радним несрећама. Због страха од компаније због тога, покушавају да вас се отарасе, моје мишљење. Нађете доброг адвоката и обратите се суду. Имао сам несрећу код адвоката, тако да је лекар пријавио трајну штету на мом стопалу, а компанија је написала да ме се реши када сам пријављена и имала сам несрећу на послу. Ако не завршим , купујте што више можете, нема везе, 1 месец и 2 месеца касније компанија ће морати да им плати пуно среће.

Приказује се 2 одговора - 1 до 2 (укупно 2)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.