Да ли пасош мог супружника важи до марта 2010. или се издаје до 2010. године?

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    ураган66
    Учесник

    здраво пријатељи

    Као што је горе написано, пасош моје жене важи до марта 2010

    Сада ћу се пријавити на пример.

    За 9 месеци завршава се тромесечна сесија моје жене

    Рецимо да ће службеник дати 2 године, али пасош важи до марта 2010, да ли онда даје 6 месеци`?

    Ако је тако, пасош ће ми бити продужен одмах по доласку.

    секада
    Учесник

    Што је пасош дужи, више времена се може дати. Наравно, продужите док имате прилику и ситуацију. Продужио сам га на 50 године за 3€, не оклевајте док је тако јефтин. 303 ТЛ у Турској.

    дејавукнумк
    Учесник

    Био бих захвалан ако би моји пријатељи могли да пишу о томе. Ја ћу бити у истој ситуацији када стигнем у Немачку, мој пасош ће имати рок важења око 1 године, а логичније је да се пасош прво продужи. Али ако променим пасош пре продужења боравишне дозволе, да ли можемо да га продужимо док је на визи која ће имати визу од 10 месеца? Мислим, даће ми исти пасош са визом, неће ми дати нови?

    реииан на
    Учесник

    Стари коментари, али ћу их ипак написати  :D  Обавезно продужите пасош пре него што продужите боравишну дозволу.

    реииан на
    Учесник

    Био бих захвалан ако би моји пријатељи могли да пишу о томе. Ја ћу бити у истој ситуацији када стигнем у Немачку, мој пасош ће имати рок важења око 1 године, а логичније је да се пасош прво продужи. Али ако променим пасош пре продужења боравишне дозволе, да ли можемо да га продужимо док је на визи која ће имати визу од 10 месеца? Мислим, даће ми исти пасош са визом, неће ми дати нови?

    Ако се не варам, дозволите ми да објасним ваше тумачење на следећи начин. Знам да период визе написан на њему није битан. Трајање пасоша је нешто друго. већ стари пасоши су уклоњени и сада су прешли у систем са џиповима. Продужите пасош на 10 година, биће вам боље и исплативије. Прво дају визу на 3 месеца. По доласку у Немачку одете у канцеларију за странце и они је поново продуже. Када сам први пут дошао у Немачку, дали су ми 3 месеца, чим сам дошао, отишао сам у канцеларију за странце и дали су ми 3 године боравка. али ми је тада истекао пасош 3 године. ох људи, да вас подсетим и ово. Не заборавите да вам канцеларија за странце никада не даје боравишну дозволу све док вам је пасош истекао, али је велика предност за вас што је она дугорочна при издавању пасоша, бар ћете се ослободити плаћања конзулат изнова и изнова када истекне време. Платио сам 10 евра за продужење од 210 година. Такође, као што рекох, када одете да продужите боравишну дозволу, коју краће канцеларија за странце, сваки пут када вам пасош истекне, ослободићете се 138 евра колико ће бити дато за други и трећи пут.

Приказује се 4 одговора - 1 до 4 (укупно 4)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.