фук_18 брате можеш ли ми помоћи??

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    бити
    Учесник

    merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

    Мерри
    Учесник

    Мој прави пријатељу, исто сам питао и увек су ми тражили документа јер иако сам Немац, тражили су све од платног списка, уговора о радном месту, станарине. Данас сам имао састанак, предао сам документа, ништа нисам рекао за адвоката, немој да се збуни, када сам заказао термин телефоном, рекао сам зашто си тражио ова документа од мене, рекао сам Ангажовао сам адвоката од недужне особе, они су веома лоше реаговали, понашали се негативно, рекли да можемо или да дамо визу или не, чак и ако сте Немац. Данас сам отишао и предао документе, полицајац којег сам упознао је био веома љубазна особа, није ни погледао документа и рекао је да само желим. „Ваша најбоља шанса је да будете немачки држављанин, иначе никада не бисте могли да доведете супружника, ваша примања су недовољна“, рекао је он. Рекао је: "Сутра шаљем одобрење у Анкару и виза ће стићи за две недеље." :))) Не паничите, пратите навике официра и дајте им шта хоће. :)

    у заседи
    Учесник

    Кажем вам да је немачки држављанин велика предност, то од вас траже само процедурално.

    муратбдр
    Учесник

    Мој прави пријатељу, исто сам питао и увек су ми тражили документа јер иако сам Немац, тражили су све од платног списка, уговора о радном месту, станарине. Данас сам имао састанак, предао сам документа, ништа нисам рекао за адвоката, немој да се збуни, када сам заказао термин телефоном, рекао сам зашто си тражио ова документа од мене, рекао сам Ангажовао сам адвоката од недужне особе, они су веома лоше реаговали, понашали се негативно, рекли да можемо или да дамо визу или не, чак и ако сте Немац. Данас сам отишао и предао документе, полицајац којег сам упознао је био веома љубазна особа, није ни погледао документа и рекао је да само желим. „Ваша најбоља шанса је да будете немачки држављанин, иначе никада не бисте могли да доведете супружника, ваша примања су недовољна“, рекао је он. Рекао је: "Сутра шаљем одобрење у Анкару и виза ће стићи за две недеље." :))) Не паничите, пратите навике официра и дајте им шта хоће. :)

    hadi gözun aydın.. ınsallah benım evraklarda  gelır  kısa  surede

    омерумутесен
    Учесник

    merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

       
          Дозволите ми да вам кажем ово: нема користи од ангажовања адвоката за ваш први захтев за визу. Не постоји правна ситуација у којој адвокат може да уђе. Ако вам визу одбију 3 пута и нисте обавештени у року од 6 месеци периода који је наведен у вашем захтеву за визу, адвокат може да ускочи и, као изузетак, ваша трудна жена може да ускочи. Он вам може помоћи када покушавате да одете код њега (у сваком случају, ако ваша жена нема кога да тражи после тебе осим тебе, наравно).

    бити
    Учесник

    vealeyküm selam mery kardeşim Allah senden razı olsun valla içimi rahatlattın inşallah dediğin gibi olur bi aksilik çıkmaz peki ne kadar sürede sana haber verdiler ben ankaradan geleli 2 haftayı geçti ama eşime hele bi haber gitmemiş ? :)

    merhaba fuk_18 kardeşim benim bi sorum olacak senin bu konuda bilgili olduğunu ve bana yardım edebileceğini söylediler Allah rızası için bi bilgin varsa ve bana yardımcı olursan sevinirim… benim eşim alman vatandaşı ama işi yok devletten yardım alıyo ve bi avukat tutmuş avukat yardımcı olacağını söylemiş aceba bi aksilik çıkarmı red gelebilir mi ben bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler rabbim hepimize yardım etsin.. Amiin

    esiniz alman vatandasi ise esinizden gelir belgesi … istemezler. istense bile formalite icabi isterler. vizeniz cikar yakin zamanda merak etmeyin.

    бити
    Учесник

    :) :) inşallah tuğçe kardeşim gerçekten mutlu oldum şimdi tabi hayırlısı olsun rabbim en güzelini bilendir inşallah hepimizinki çıkar yakın zaman da  :)

    луцкррр
    Учесник

    :) :) Ако Бог да, брате Тугче, сад сам стварно срећан, наравно, нека ти је са срећом, мој Господ зна најбоље, надам се да ћемо сви ускоро добити своје.  :)

    СОЈЕР, И МОЈА СУПРУГА ЈЕ НЕМАЧКА ДРЖАВЉАНКА.ТРАЖЕН НАМ платни лист,уговор о раду,уговор о закупу.И МИ СЕ ПЛАШИМО ПОШТО МОЈА ЖЕНА НЕ РАДИ ОТИШЛИ СМО НА РАЗГОВОР КАКО ЈЕ РЕКАО Службеник , ТАКО ДА НЕМА МУКЕ, ДА СЕ ОДМАРАМ :Д

    бити
    Учесник

    :) :) hadi inşallah uğur kardeşim Allah razı olsun içim rahatladı biraz olsun inşallah dediğin gibi olur…aldın mı peki vizeyi ?

    луцкррр
    Учесник

    :) :) hadi inşAllah uğur kardeşim Allah razı olsun içim rahatladı biraz olsun inşAllah dediğin gibi olur…aldın mı peki vizeyi ?

    hayır memur yarın onay gönderem dedi ankarada artık kaç günde gönderir vizeyi bilemem. allah sabır versin herkese.

    бити
    Учесник

    ammin aminn inşallah ne zaman başvuru yapmıştın peki ? ne kadar oldu yani ?

    луцкррр
    Учесник

    Аммин аминн инсха'Аллах, када сте се пријавили? Па колико је прошло?

    Пријавио сам се 05.01.2015 и документи су стигли у Немачку 16 дана касније.

    бити
    Учесник

    ben 13.01.2015 te başvurdum hala bi haber yok bakalım hayırlısı olur inşallah :) seninki de en kısa sürede gelir inşallah :)

    у заседи
    Учесник

    Arkadaşlar size daha 1 ay bile olmamiş biz 84 günü bitirdik :cryla: sabredin olucak insallah

    муратбдр
    Учесник

    Arkadaşlar size daha 1 ay bile olmamiş biz 84 günü bitirdik :cryla: sabredin olucak insAllah

    Брате не разумем зашто ти жалба толико траје.Обично документи стижу за 2 недеље али ако их узмеш виза треба да стигне за 1 месец.Јел због статуса супружника он није Немачки држављанин, да ли постоје проблеми као што су правна питања, статус школе, итд? Гледам неке људе, има људи који чекају 4 месеца, делује ми смешно, зашто толико?

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 19)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.