АУСБУЛДИНГ ЈЕ УЧИНИО МОЈЕ СРЦЕ

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    цагларкаиан
    Учесник

    ПРИЈАТЕЉИ, ЗАВРШИО САМ ЕГЕ УНИВЕРЗИТЕТ ЗА АКУАРЕ ИНЖЕЊЕР И ИМАМ ДИПЛОМУ ПО БОЛОНСКОМ ПРОЦЕСУ
    НАШ ДЕКАН И НАСТАВНИЦИ СТАЛНО ЈЕ ГОВОРИЛИ ДА ТО ВАЖИ У ЕВРОПИ, АЛИ ИМАМ ЗНАКОВИ ПИТАЊА НА УМУ,

    1- ДА ЛИ МОРАМ ДА ОСТВАРИМ ЈЕДНАКОСТ ЗА ДИПЛОМУ КАДА ИДЕ У НЕМАЧКУ? ГДЕ ДА СЕ ПРИЈАВИМ АКО КУПУЈЕМ?

    2- ИЛИ МОРАМ ДА РАДИМ АУСБУЛДИНГ? (ВЕРОВАТНО ТРАЈЕ 2 ИЛИ 3 ГОДИНЕ?)

    цагларкаиан
    Учесник

    У МЕЂУ ВРЕМЕНУ, КАКО СУ НАШИ ДРУГИ ПРИЈАТЕЉИ ПРЕДЛОЖИЛИ, ИДЕЋУ НА КУРС ЈЕЗИКА И УЧИЋУ ЈЕЗИК У ПОТПУНОСТИ. ТО ЈЕ ПОСЕБНА ТЕМА.РАДНИ РАЗГОВОР КОЈИ СЕ ЗАПАЖАМ У МОМ

    каан
    Учесник

    први
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    Адреса вам помаже у дипломирању.

    Друго, што се тиче морских плодова, сигурно ћете имати више поштовања у Немачкој него у Турској.

    цагларкаиан
    Учесник

    каанК хвала пријатељу на одговору.

    Проверићу везу. Такође, као што сте рекли, када кажемо Инжењер аквакултуре, у нашој земљи нас исмевају говорећи „шта ћете да вадите ту воду?“ Учио сам 4 године, ако кажете припрема, то је 5 година. Имам добар ниво енглеског и ронилац сам са 3 звездице и имам пуно наруквица, али приватно кажу да можете почети са платом од 1300 ТЛ. Ако желим да уђем у државу, морам да бринем за КПСС. Већ смо постали предмет спрдње као професија, у сваком филму и ТВ серији има примера. Али постоји чињеница, верујте ми, чак су и Турској веома потребни инжењери рибарства, али политика у земљи итд. убија ову професију. Наша земља ће у будућности схватити да је ова професија важна колико и бити лекар. Са задовољством сам изучавао своју професију и никада се не кајем. Тренутно кажу дођи и почни да радиш у Немачкој са платом од 3000 евра. Па, идемо да видимо.

    моделар
    Учесник

    Поздрав;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Предлажем да погледате овај линк. Такође, 3000€ је вероватно бруто плата, мислим да одговара 2100€ нето. Ако је годишња бруто плата мања од 49600€, не можете добити радну дозволу. Можете га погледати у пдф-у испод.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    цагларкаиан
    Учесник

    Поздрав;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Предлажем да погледате овај линк. Такође, 3000€ је вероватно бруто плата, мислим да одговара 2100€ нето. Ако је годишња бруто плата мања од 49600€, не можете добити радну дозволу. Можете га погледати у пдф-у испод.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    Мој пријатељ произвођач модела, да ли то значи да ћу бити више плаћен? :D :D :D

    моделар
    Учесник

    Нажалост, то не значи да ћете добити већу плату. Када нађете посао и склопите уговор, немачка влада испитује да ли вам је плата мала.Ако вас запосле за 6000 за посао тржишне вредности 5000, то није дозвољено. Разлог за постављање минималног лимита од 49600€ овде је да се обезбеди да квалификовани људи дођу у земљу. Направили су аутоматску заштиту јер неко ко није квалификован не може да прима ову плату. Ови услови важе за оне који желе да добију плаву карту ЕУ и раде у Немачкој. Плава карта ЕУ има много предности.

    Друга алтернатива је да се настаните у Немачкој добијањем радне дозволе без добијања плаве карте ЕУ. Дакле, он/она мора имати неку од професија на листи испод и
    За ово морате да добијете немачку еквивалентност.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Запамтите да ако нађу некога коме је немачки матерњи језик за плату коју вам дају, радије ће га запослити. Закон то већ каже; Када нађете посао и пријавите се, они проверавају колико дуго компанија тражи кадрове за ову позицију. Ако компанија већ неко време тражи посао и не може да пронађе немачког држављанина, ваша пријава је прихваћена. На овај начин се спречава да радна места атрофирају немачко тржиште рада довођењем људи извана по јефтинијим ценама.

    Мој савет је да заборавите на еквивалентност коју су рекли ваши наставници из ваше школе; Узмите транскрипт енглеског језика и додатак дипломи на енглеском. Претпостављам да сте добили оригиналну диплому. У линковима које сам раније дао налази се адреса КМК-а. Сећам се да је институција била у граду Бохн. Пријављујете се за еквивалентност на мрежи. То вас тера да преузмете образац. Попуните га и пошаљите поштом са потребним документима. Када дођете у институцију, они ће вам послати податке о банци где можете уплатити износ између 400-600 €. Овде преузмите сертификат о еквивалентности и додајте га у своју биографију.

    цагларкаиан
    Учесник

    Нашалио сам се на рачун плате, али знам да ће ми дати боравишну и радну дозволу када се спојим са породицом. Погледао сам линкове које сте ми послали и чак пронашао своју еквивалентну професију и прочитао потребне информације.Међутим, чини ми се немогућим да не добијем ову радну дозволу.Истражићу још о овој теми и писаћу о свим дешавањима. Хвала вам пуно на интересовању.

    цагларкаиан
    Учесник

    Иначе, пријатељу, прегледао сам ово ПОСИТИВЛИСТЕ. Моје занимање није на тој листи, али као што сте рекли, покренућу процес да добијем еквивалент. Зар не би било боље да урадим овај еквивалентни посао у Немачкој након што сам попунио потребна документа?

    моделар
    Учесник

    Ако идете на породично окупљање, нећете имати много проблема. Твој посао је лак. Биће лакше ако завршите процедуре еквиваленције када се настаните у Немачкој, барем можете да наведете немачку адресу. Да вас подсетим, пошто је ваша струка инжењеринг, она спада у групу регулисаних занимања. Професије се деле на две: реглементиертен и ницхт-реглементиертен. Да бисте могли да се бавите својом инжењерском професијом, морате се пријавити на ККК и добити еквивалент. На пример, пошто моја професија није регулисана, могу да радим без добијања еквивалентности. Плаву карту ЕУ можете добити након што се настаните у Немачкој, или можете поднети захтев за плаву карту ЕУ у другој земљи ЕУ. ЕУ картица пружа велику погодност за оне који ће радити у различитим земљама у Европи; не морате поново да аплицирате за сваку земљу. Пошто је ваше породично окупљање, вероватно ћете наставити у Немачкој.

    цагларкаиан
    Учесник

    Хвала вам пуно пријатељу на информацијама ;)

Приказује се 10 одговора - 1 до 10 (укупно 10)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.