Çocuk bakımı – part time çalşma ve dil kursu

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.

    хелло;

    Поздрав свим члановима Алманцака

    Следећег месеца се селимо у Немачку са нашим једногодишњим сином. Моја супруга је немачка држављанка.

    Дао сам отказ на послу у Турској. Моја жена је нашла посао у Немачкој.

    1) Ја ћу се бринути о детету у првим месецима. Да ли држава пружа било какву помоћ осим Киндергелда? Мислим да се немачким држављанима пружа помоћ у чувању деце.Да ли се то односи на странце?

    2) Могу да радим пола радног времена од куће за фирму у ТР из које сам дао отказ, уз одређену накнаду. Да ли ово мења пореску класу мог супружника? Да ли то утиче негативно или позитивно на нас?

    3) Пошто ћу ја чувати дете, може ли ме држава приморати да похађам курс језика? Имам сертификат А2 из Туркиие Гоетхе.

    Чекам вредне коментаре искусних чланова Алманцака о овим питањима.

    С поштовањем,

    каан
    Учесник

    1) Нисам сигуран, али ако је укупан приход домаћинства испод 1200€, мислим да нећете добити никакву подршку осим Киндергелда.Мислим да нема привилегија у том погледу да сте Немац или држављанин друге државе.

    2) Можда ћете имати проблема ако ТР након неког времена обрати пажњу на чињеницу да радите скраћено радно време од куће.

    О Стеуерцлассу
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Можете извршити прорачуне са ове адресе. У овом случају можете сазнати како то утиче на ваш приход.

    3) Од вас ће се сигурно тражити Б1 за стални боравак. У супротном, мораћете да га продужите плаћањем годишње накнаде. Једном сам прочитао на форуму да можете добити неограничене сесије са сертификатом који добијете полагањем Б1 испита директно код Гетеа без похађања курса у Немачкој. Ако имате добро знање на нивоу А2, мислим да вам неће бити тешко припремити се за Б1. 

Приказује се 1 одговор (укупно 1)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.