duvarcı ustanız ahmet….

> Форуми > Цафе алманцак > duvarcı ustanız ahmet….

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    емосх
    Учесник

    Мислим да је ово најсмешнија несрећа на свету. ;D

    Поштовани Емин Батур, заменик генералног директора КИПТАС, једне од организација Метрополитанске општине, објаснио је смешну несрећу која се догодила на једном од градилишта и послао писмо које је зидар написао свом шефу у вези са овим инцидентом.

    Поштовани управниче градилишта,

    Написао сам то као грешку у планирању у извештају о несрећи на раду.
    Нисте мислили да је ово довољно и тражили сте да вам то детаљно објасним. Догађаји који су довели до тога да сам био у болници били су управо онако како сам објаснио у наставку.

    Као што знате, ја сам зидар.
    Када сам завршио посао на шестом спрату зграде, остала је нека цигла. Било је потребно срушити ове цигле, за које сам проценио да су тешке око 250 кг.

    Сишао сам доле, нашао буре, везао за њега јак конопац и попео се на шести спрат.
    Провукао сам конопац кроз точак и пустио да крај виси.
    Поново сам сишао и повукао конопац и подигао буре на шести спрат.
    Везао сам крај ужета за чврсто место и поново га повукао.
    Напунио сам све цигле у буре.

    Сишао сам и одвезао крај ужета који сам везао.

    Док сам одвезавао конопац, одједном сам се нашао у ваздуху.
    Како да га не нађем? Имам око 70 килограма. Повукао ме је док му је цев од 250 килограма падала лицем.
    Нисам могао да помислим да отпустим конопац од узбуђења и изненађења.

    На пола пута смо се сударили са пуним буретом.
    Мислим да су ми у том тренутку сломљена два десна ребра.

    Када сам кренуо горе, два прста су ми се заглавила у коловрату заједно са конопцем.
    Моји прсти су такође били сломљени у то време.

    У међувремену, дно бурета је ударило о земљу и цигле су се распршиле унаоколо.
    Када је цев постала лакша, овај пут сам кренуо да се спуштам, а цев је почела да иде горе и поново смо се на пола пута сударили са буретом.
    У то време ми је поломљена и тибија леве ноге.

    Одлучио сам да пустим конопац за живот. Када сам подигао главу, видео сам да празна буре иде ка мени лицем.
    Мислим да ми је овако напукла лобања.

    У болници сам се онесвестио и отворио очи. Молим се Свемогућем Богу да заштити све Његове слуге од оваквих невидљивих несрећа, и с поштовањем љубим ваше руке.

    Duvarcı Ustanız Ahmet…

    јентзсцх2
    Учесник

    Allah acil sifalar versin.Ne diyeyim.Cizgi film gibi…

    Севвал
    Учесник

    Била је то заиста смешна несрећа, али надајмо се да ће обична несрећа проћи. ;D ;D

Приказује се 2 одговора - 1 до 2 (укупно 2)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.