Држављанство и извод из матичне књиге рођених новорођеног детета

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.

    Аркадаслар мерхаба.
    Постоји ситуација да не могу да се извучем из врућине.. Добио сам дете пре 2 месеца.Иако моја супруга, његова мајка живи у Немачкој 25 година, он је 2015. године постао немачки држављанин. Немачки држављанин Ја сам турски држављанин Питање је мало смешно, али чије ће то дете бити држављанин? :)
    Еинвохнермелдеамт каже да ће он бити немачки држављанин, али турска канцеларија за становништво такође каже да, пошто је отац турски држављанин, он мора да има турски идентитет и да ће бити турски држављанин. Он није Немац.
    Е сад, моје питање је да грађани обе земље нису могли да деле држављанство.

    мухендус
    Учесник

    Оно што знам је да он говори истину на обе стране, пошто му је мајка немачка држављанка, дете немачког порекла и немачки је држављанин. Исто тако, пошто му је отац турски држављанин, он постаје и турски држављанин. Ваше дете је двојни држављанин :) Пошто има држављанство рођењем (не стечено), неће морати да бира држављанство када одрасте, доживотни двојни држављанин.

    мухендус
    Учесник

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    „Ц. Ситуације које омогућавају двојно држављанство

    1. Двојни држављани по рођењу

    Држављанства стечена рођењем на основу родитељског држављанства доводе до легалног „двојног“ држављанства, при чему су родитељи различитих националности. На пример, дете чија је мајка немачка држављанка, а отац турски држављанин, рођено је са двојним држављанством. За ову особу никада не може бити избора држављанства. Ситуација оних који на овај начин стичу двојно држављанство и оних који факултативно постају двојно држављанство је различита.

    мухендус
    Учесник

    Аркадаслар мерхаба.
    Постоји ситуација да не могу да се извучем из врућине.. Добио сам дете пре 2 месеца.Иако моја супруга, његова мајка живи у Немачкој 25 година, он је 2015. године постао немачки држављанин. Немачки држављанин Ја сам турски држављанин Питање је мало смешно, али чије ће то дете бити држављанин? :)
    Еинвохнермелдеамт каже да ће он бити немачки држављанин, али турска канцеларија за становништво такође каже да, пошто је отац турски држављанин, он мора да има турски идентитет и да ће бити турски држављанин. Он није Немац.
    Е сад, моје питање је да грађани обе земље нису могли да деле држављанство.

    Јесте ли прочитали постмастерр?

Приказује се 3 одговора - 1 до 3 (укупно 3)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.