Право боравка, неограничено право боравка у Немачкој и немачко држављанство..!!

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    Баибарс
    Учесник

    Ове теме су написане под различитим насловима и у међувремену се изгубе, хтео сам да покушам да их прикупим и организујем под овим насловом.

    Висум – Виза: То је право које дају конзулати на највише 3 месеца.

    Ауфентхалтсерлаубнис – Право боравка: То је право на привремени боравак које даје Канцеларија за странце у Немачкој.

    Унбефристет, Нидерлассунгсерлаубнис – Неограничена сесија: раније Унбефристет, сада позната као Нидерлассунгсерлаубнис, неограничена боравишна права

    Деутсцхе Стаатсангехоригкеит, немачко држављанство

    Сада сте добили визу кроз спајање породице и дошли сте у Немачку.Прво што треба да урадите је да што пре одете у канцеларију за странце, чак и ако имате времена, и пријавите се за боравак – Ауфентхалтсерлаубнис.

    ..Ако је ваш супружник немачки држављанин, прво ћете добити боравишну дозволу на 1 или 2 године, а затим поново на 1 или 2 године ако је продужите. Када напуните укупно 3 године, имате право да се пријавите за неограничену визу – Ниедерлассунгсерлаубнис. Ово је одређено 28. ставом 2. члана Закона о пребивалишту.Додајем линк испод, ко жели може да уђе и прочита немачку верзију одатле..

    Линк: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..ако је ваш супружник турски држављанин, добићете право боравка на 1 или 2 године, са трајањем који варира у зависности од града, док не навршите ових 5 година. На крају 5. године можете да се пријавите за неограничену визу - Ниедерлассунгсерлаубнис, ако испуњавате и друге услове, на пример 60 месеци. На пример да сте уплатили у пензиони фонд, односно да сте запослени. Ове услове утврђује 9 страна наведених у 2. ставу члана 9. Закона о седници Остале услове можете прочитати на линку.

    Линк: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Наравно, чак и ако вам је супружник Немац или Турчин, један од основних услова је да морате похађати интеграционе курсеве и бити успешни пре неограничене визе –


    Хајдемо до немачког држављанства:

    Чланови 8, 9 и 10 Закона о држављанству регулишу право на стицање немачког држављанства уопште. Сходно томе, члан 8 регулише општа права, члан 9 регулише права оних који су у браку са супружником Немачке, а члан 10 регулише права преосталих странаца, односно оних чији супружници нису Немци или остају у Немачкој у неким начин.

    .. сходно томе, чланови 8 и 9 регулишу права супружника. Ови чланци не пишу ништа директно везано за годину. али у пракси сте се венчали са супружником Немачком и дошли у Немачку.На крају 5. године имате право да поднесете захтев за немачко држављанство ако испуњавате друге услове. други услови, као што су познавање немачког, полагање испита за држављанство, поседовање основних података о Немачкој, не примање социјалне помоћи и друго.. Прилажем линкове у овим чланцима испод..

    Члан 8 Линк: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    Члан 9 Линк: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Пријава о времену налази се на овом линку: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    Члан 10. регулише право на стицање немачког држављанства за оне чији су супружници Турци. сходно овоме један од услова је боравак у Немачкој 8 година и испуњавање осталих услова који су горе наведени за оне који су у браку са супружником Немачком.. линк овог закона прилажем испод..

    Члан 10 Линк: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    као и комплетан Закон о пребивалишту на овом линку:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Закони о држављанству су такође на овом линку:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    можете наћи.

    Ако имате било каквих питања, можете их поставити овде. Надам се да је ова тема била од помоћи пријатељима који су је желели..

    Ел-Турецкиј
    Учесник

    Бог благословио твоје руке..

    Баибарс
    Учесник

    Бог благословио твоје руке..

    Хвала, надам се да нисмо погрешно изразили ситуације.. Зато сам дао линкове вековима.. Ако хоћеш да потврдиш, можеш и тамо да провериш..

    Браво, хвала Баибарс. Па, имам питање, да ли ово функционише на исти начин за сваку државу? Јер где сам ја, ту је особа која је стекла немачко држављанство и требало је да живи овде 8 година и да плати порез за 5 година. Након свега овога, жена је постала немачки држављанин. Жена није Туркиња, дошла је из Вијетнама. можда имају другачију примену?

    фук_кнумк
    Учесник

    Тугце кад сам процитао одлуку мислим да треба да буде свуда исто.Удата особа са немацким дрзављанином треба да остане у Немацкој 3 године и мора да буде у браку са немацким дрзављанином за 2 године.На крају 5 год. укупно настаје право на немачко држављанство. https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  Пише исто што сам ја рекао, а правило од 8 година важи за оне чији су супружници турски држављани.

    Баибарс
    Учесник

    Браво, хвала Баибарс. Па, имам питање, да ли ово функционише на исти начин за сваку државу? Јер где сам ја, ту је особа која је стекла немачко држављанство и требало је да живи овде 8 година и да плати порез за 5 година. Након свега овога, жена је постала немачки држављанин. Жена није Туркиња, дошла је из Вијетнама. можда имају другачију примену?

    Нормално, закон о држављанству је исти за све странце. тамо ни ове године не помиње своју професију. Догађај од 5 година такође пролази у 8. чланку.
    – Е сад, кад не прође година, како се разликују права држављанства оних који имају супружнике из Немачке? То чини разлику у пракси. Дао сам пример за то из општине Дизелдорф. На званичној страници општине помиње се 5 година.

    Па значи да је можда на сваком месту другачије, пошто није навео годину у одлуци. Жена овде је рекла себи да 8 година. а порез је платио за 5 година.

    Добио сам визу на 3 године за спајање породице. Ове суре се разликују на другим местима за супружника немачког држављанина. Свуда је другачије, нисам разумео, па нема. Држава постоји, свако у овој држави одржава ред по својој жељи. Нико никоме не може дати јасан одговор јер закон једне државе не важи за другу државу. :полици:

    Баибарс
    Учесник

    Па значи да је можда на сваком месту другачије, пошто није навео годину у одлуци. Жена овде је рекла себи да 8 година. а порез је платио за 5 година.

    Добио сам визу на 3 године за спајање породице. Ове суре се разликују на другим местима за супружника немачког држављанина. Свуда је другачије, нисам разумео, па нема. Држава постоји, свако у овој држави одржава ред по својој жељи. Нико никоме не може дати јасан одговор јер закон једне државе не важи за другу државу. :полици:

    Не, види, није тако, сад се закони не мењају од државе до државе, разлике постоје само у малим стварима, у случајевима који се тичу самих држава.. јер се ствари као што су право боравка и држављанство тичу целе Немачке. .нема правних разлика у тако великим стварима.. Постоји само један закон о држављанству, закон о пребивалишту.

    Е сад си у праву кажеш да је пример преда мном наравно.. само су права држављанства особе која је у браку са овим супружником немачком тек ослобођена 2005.. можда је особа коју си навео добио немачко држављанство године претходни период по новом закону не обавезује вас услов од 10 година наведен у члану 8.. то је већ јасно написано у члану 9. 9. члан каже да свако ко испуњава услове из 8. и 9. члана има право на стицање немачког држављанства.


    Па, наравно, та жена је била доста старија, мислим да је добила визу пре 2005. године, види, нисам питао жену за то. Онда је нормално. ок :)

    Баибарс
    Учесник

    Па, наравно, та жена је била доста старија, мислим да је добила визу пре 2005. године, види, нисам питао жену за то. Онда је нормално. ок :)

    види, сад је ово чланак из Минхена; За оне чији су супружници Немци, биће вам лакше писати на простом језику;

    Дие Ермессенсеинбургерунг (§§ 8, 9 СтАГ)
    Дие Ермессенсеинбургерунг гилт фур бестиммте Аусландергруппен вие зБ Ехегаттен вон
    Деутсцхен, анерканнте Флуцхтлинге, ехемалиге деутсцхе Стаатсангехориге етц, дие унтер
    ерлеицхтертен Ворауссетзунген (=курзерен Ауфентхалтсзеитен) еингебургерт верден коннен.
    Фур Ехегаттен вон Деутсцхен гилт ин дер Регел еине Вартезеит вон дреи, фур анерканнте
    Флуцхтлинге вон сецхс Јахрен. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Исто пише и на страници места Дортмунд, Бохум.

    Разумем. Уосталом, имамо још коју годину да погледамо те послове, промениће се до тада 50 пута више :хаха:

    Баибарс
    Учесник

    Разумем. Уосталом, имамо још коју годину да погледамо те послове, промениће се до тада 50 пута више :хаха:

    `

    Да ли имате намеру да постанете немачки држављанин?

    Ел-Турецкиј
    Учесник

    Мислим да немачко држављанство више није привлачно као некада.
    -Најважније је узети у обзир да када особа са врстом запослења постане немачки држављанин, умиру сертификати ССК-Багхкур.Па људи, у Турској су старосну границу за одлазак у пензију звали у гробу, нису имали појма о људи овде, ни у гробу, него тек кад се кост осуши (Сложиће се са мном ко има мало знања о просечној старости Турске! Не можемо да живимо 85-90 као Немци….
    Да ли сте рекли 'ома' 65-годишњој жени?
    – 2. Право на имовину у Турској 8. Ако се не варам до пре 5 година странци нису могли да стичу имовину у Турској, престала је продаја кућа – можда је донет нови закон, не знам много о томе.
    -Постоји и друга страна овог света.Људи желе да буду сахрањени тамо где су рођени (бар ја).
    – Чак и да имам 4 немачка пасоша, не би ми требао пасош из којег би се са хиљаду километара видело да сам Турчин...
    -Ток воза уопште није лош.Ако будемо имали среће не би било лоше да летњи живот проведемо у возу са 50-60 година.. Хоћемо ли опет доћи, да му продам мајку свет...
    то је моја идеја.

    Баибарс
    Учесник

    Мислим да немачко држављанство више није привлачно као некада.
    -Најважније је узети у обзир да када особа са врстом запослења постане немачки држављанин, умиру сертификати ССК-Багхкур.Па људи, у Турској су старосну границу за одлазак у пензију звали у гробу, нису имали појма о људи овде, ни у гробу, него тек кад се кост осуши (Сложиће се са мном ко има мало знања о просечној старости Турске! Не можемо да живимо 85-90 као Немци….
    Да ли сте рекли 'ома' 65-годишњој жени?
    – 2. Право на имовину у Турској 8. Ако се не варам до пре 5 година странци нису могли да стичу имовину у Турској, престала је продаја кућа – можда је донет нови закон, не знам много о томе.
    -Постоји и друга страна овог света.Људи желе да буду сахрањени тамо где су рођени (бар ја).
    – Чак и да имам 4 немачка пасоша, не би ми требао пасош из којег би се са хиљаду километара видело да сам Турчин...
    -Ток воза уопште није лош.Ако будемо имали среће не би било лоше да летњи живот проведемо у возу са 50-60 година.. Хоћемо ли опет доћи, да му продам мајку свет...
    то је моја идеја.

    – Да ли је истек ових ССК периода сигуран? Рецимо, један мој рођак, адвокат, ми је рекао да у Турској можете да рачунате време које сте радили у Немачкој, да ли је сигурно да су по томе убијали периоде?
    - Ови странци доскора нису имали право да поседују имовину у Турској, као што сте рекли, али су у оквиру закона о усклађивању са ЕУ то променили, омогућили су им да поседују имовину преко компаније. да и то мењају.Не знам шта су урадили али могу и да стекну имовину без директног посредовања фирме.Наравно да би признали право.У свету се закон мења једном недељно у Турској..

    – Као што сте поменули, постоји и друга страна овог света, али и о томе морамо да размишљамо из ове тачке гледишта, има много асхаба и акинчких гробова на свету који нису сахрањени у сопственој отаџбини.. Ја чак прочитао једном да је било харачких гробова у срцу Европе па чак и у сред Немачке.. Наравно, нисмо ни сапутници ни Акинци. :)

    . Осим западних услова које си навео, размишљам и о томе.. Турци који живе у Немачкој, ако ће дуго да остану у Немачкој, сви би требало да стекну немачко држављанство.. У смислу погодности или тежине.. Да формирамо лоби.За потенцијал да гласамо..Наравно да се окупљамо под једним кровом у Немачкој.Колико би реално било да спроводимо активности,али..Бар шта би 500.000 Јермена у Француској могло да натера Саркозија да да, више од 2 милиона Турака који живе у Немачкој требало би да то уради немачки парламент.Начин да се то уради је, наравно, на првом месту Потенцијал за гласање.

    Наравно, ми смо и десни и леви међу собом. Алавит је сунит, није религиозан. заједница или не.. осим тога, способност да делујемо колективно јер смо толико подељени у сопственој зависти је један од највећих проблема које морамо да превазиђемо.. бар у оваквој активности лобирања овде, морамо тражити да размишљамо о интересе Турске и нације. Ако би анкета била направљена данас. Да Турска уђе у Европску унију.. Ваљда ће већина Турака у Европи гласати за не..

    фук_кнумк
    Учесник

    брате у праву си од почетка до краја дошао је нови пропис како је сск времена, али не знам тачан садржај закона и ионако не размишљам о томе. 23 године.Немам никакво осигурање у Турској.Нисам платио премију ни један дан тако да није било осигураног посла јер је то био факултетски живот, ионако никад након завршене школе.Населили смо се директно у немачка сад питам зашто не добијем немачко држављанство.моје предности нису да ме третирају као странца више него право гласа и да ме се не третира као странца.Има много турских држављана који чекају у Бугарски гранични прелаз.Што се тиче права на стицање турског држављанства, већ постоји систем који се зове апликација плаве карте, пошто сви раније имамо турско држављанство, сви мање-више знамо шта је то, како га треба користити, а тамо су нови закони донети и у плавој карти, сви осим гласања у Турској када ступе на снагу.Они ће моћи да обављају трансакције, као што је куповина имовине и куповина имовине, већ се обавља плавом картицом.Када се овај закон прошири, биће активнији и биће понуђен као алтернатива немачким држављанима турског порекла. Ја сам на вашем крилу, сваки турски држављанин треба да постане немачки држављанин.. а чак и ако се вратимо у Турску са 60 година, већина људи који су дошли до 70 година мисли зашто не бисмо живели у турска колико хиљада немаца живи у турској алања, они су турски држављани, мислим да је немачко држављанство предност за нас у сваком погледу..

    – Да ли је истек ових ССК периода сигуран? Рецимо, један мој рођак, адвокат, ми је рекао да у Турској можете рачунати време које сте радили у Немачкој, да ли је сигурно да су по овоме убили периоде?
    - Ови странци доскора нису имали право да поседују имовину у Турској, као што сте рекли, али су у оквиру закона о хармонизацији са ЕУ ово променили.. Омогућили су им да поседују имовину преко компаније. промениће и то.Не знам шта су урадили,али могу да стекну имовину и без директног посредовања фирме.Наравно да би признали право.У свету се закон мења једном недељно у Турској..

    – Као што сте поменули, постоји и друга страна овог света, али и о томе морамо да размишљамо са ове тачке гледишта, има много асхаба и акинчких гробова на свету који нису сахрањени у сопственој домовини.. Ја чак читај да у срцу Европе има харачких гробова, чак и усред Немачке.. Наравно, нисмо ни сапутници ни акинци. :)

    . Осим западних услова које си навео, размишљам и о томе.. Ако ће Турци који живе у Немачкој дуго остати у Немачкој, сви морају да пређу у немачко држављанство.. У смислу погодности или тежине.. Да направимо лоби.За потенцијал да гласамо..наравно,наш кров Колико би реално било да се окупимо под кровом и спроведемо активности лобирања у Немачкој,али...бар оно што би могло 500.000 Јермена у Француској натерати Саркозија да уради, више од 2 милиона Турака који живе у Немачкој требало би да то уради немачки парламент. Начин да се то уради је, наравно, у почетку, Потенцијал за гласање...

    Наравно, ми смо и десни и леви међу собом. Алавит је сунит, није религиозан. заједница или не.. осим тога, способност да делујемо колективно јер смо толико подељени у сопственој зависти је један од највећих проблема које морамо да превазиђемо.. бар у оваквој активности лобирања овде, морамо тражити да размишљамо о интересе Турске и нације. Ако би анкета била направљена данас. Да Турска уђе у Европску унију.. Ваљда ће већина Турака у Европи гласати за не..

    Ел-Турецкиј
    Учесник

    реци ми да ћу одговорити

    – Имам скоро 3500 дана осигурања у ТР и плус војни рок! Ово нестаје када постанем немачки држављанин. Али мој рад у Немачкој се додаје када желим да се пензионишем из ТР. Старосна граница за одлазак у пензију је веома погодна у ТР. рекао, просечан животни век у Немачкој је 77% за мушкарце, 82% за жене и 60% за жене у ТР.Крета се око 65-80%.Па пошто сам Туркоглу Турчин и због наследних разлога, ја сам не верујте да ћу видети 90-XNUMX%...
    -Када закон о двојном држављанству постане неограничен за нас Турке (тренутно 18-23) као што се примењује на држављане других земаља ЕУ, онда ћу постати држављанин. Ако треба, чекаћу 10 сати на бугарској граници. неће проћи због мог турског... Нема границе држављанства. 10 година се не може мерити са 15 година. То је ионако. Није. Чудно, политичара који се зове Мекалистер занима ово питање, иако он је двојни држављанин, негативно гледа на питање двојног држављанства, али једе крему од тога...
    –Као што сте рекли, ја нисам ни пратилац ни јуриш, ако је могуће, мој гроб треба да буде у Турској (ово кажем иако ми је жена Немица!!!)
    -Најбоље што радимо је да ништа не можемо да завршимо као што смо почели! Имамо много пројеката али нема краја. Зато је концепт лобирања веома дугачак. Ево, Турска партија је основана у Бремену прошле године прешла у ЦДУ прошлог месеца, њен председник и заменик... О којој политици је реч...
    -Без увреде никоме, али докле год ови курдски грађани имају проблема међу нама, наша борба неће престати (нажалост, има оних који не могу да поднесу да живе под истом заставом... У сваком случају, ово је друга тема за разговор, молим вас да немојте коментарисати ово питање, иначе ће се питање збунити.
    -Уфук и ја сам живео у Алањи 15-16 година.Мој десни комшија у стамбеној згради је био на пример Немац.Зато то кажем јер кад напуним 50 и ја ћу побећи :-) Наравно , прво морам да отплатим дуг купљене куће. :-)

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 41)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.