Ко је изузет од испита А1? Спајање породице Немачке

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    фук_кнумк
    Учесник

    Статус изузећа по новоусвојеном закону и са странице Конзулата

    Одељења за визе у Турској су 11.07.2014. године покренула нову апликацију о језичким захтевима за спајање породице:

    Услов језика за добијање визе и даље ће морати да се испуни.

    За оне који желе да оду код турских држављана (запослених, самозапослених) који живе у Немачкој у оквиру Споразума о партнерству за спајање породице, услов за језик се може укинути у случају озбиљних услова.

    Помињу се тешки услови за супружнике који пре одласка у Немачку нису имали прилику да науче немачки језик ни на једноставном нивоу, или за оне који нису научили немачки већ годину дана упркос озбиљним напорима. У тешким условима, као основа се узима пријава за оне који ће ићи код немачког држављанина ради спајања породице.

    Осим тога, они који желе да оду у друге странце ради спајања породице добиће прилику да оправдају своје тешке услове.

    Информатор о доказу о основном знању немачког језика који је потребан за лица која се спајају са породицом у Немачкој

    Темељне реформе у закону о боравку обавезују странце који желе да се настањују са својим супружницима у Немачкој да докажу да имају основно знање немачког језика у својој земљи док подносе захтев за визу. Овим аранжманом жели се да се овим људима који ће доћи у Немачку омогућити да, макар на једноставан начин, учествују у друштвеном животу комуницирајући на немачком. Овом методом, супружницима који се касније поново удруже са својим породицама биће олакшан почетак интеграционих курсева, а самим тим и њихова адаптација у немачко друштво, а добиће се и могућност да започну живот у Немачкој у бољим условима.

    У тренутку подношења захтева за визу, мора се доказати да супружник који долази у Немачку може да комуницира на немачком барем на основном нивоу. „Заједнички европски референтни оквир за језике“ је конкретно развио Савет Европе уз основно знање немачког.
    Подразумева се ниво знања 1 нивоа. Ова новина настала је на основу прописа Европске уније о закону о боравку и азилу.

    Током подношења захтева за визу, знање немачког језика на нивоу А1 мора бити документовано сертификатом добијеним као резултат испита који спроводи Гете институт, Телц ГмбХ, ОСД или ТестДаФ. Термине испита можете пронаћи на сајту релевантне установе или телефоном. У захтеву за визу није могуће прихватити сертификате добијене од других институција или организација.

    Изузеци: Ако подносилац захтева јасно покаже потребно знање немачког језика у захтеву за визу, то не мора бити посебно документовано.

    Поред тога, подношење наведеног језичког сертификата није потребно у следећим случајевима:
    – Kişinin fiziksel veya zihinsel engelli olması durumunda (belgelenmeli)
    – Üstün vasıflı kişilerin, araştırmacıların, şirket kuran kişilerin, iltica hakkı almış kişilerin ve Cenevre Mülteciler Sözleşmesine göre kabul edilmiş göçmenlerin eşleri (Türkiye’den ayrılmadan önce evlenmiş olanlar için geçerli).
    – Entegrasyon ihtiyacının çok gerekli olmadığı durumlarda
    – Avustralya, İsrail, Japonya, Kanada, Kore Cumhuriyeti, Yeni Zelanda veya Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının eşleri

    Они који још немају основни ниво немачког језика могу имати користи од различитих могућности да достигну потребан ниво језика. Не постоји обавеза похађања одређеног курса. Како доћи до жељеног нивоа језика, препуштено је сваком личном избору. Неке организације које издају тражени сертификат такође пружају информације о садржају испита на својим веб страницама. Да би се људи што боље припремили за свакодневни живот у Немачкој, испити се припремају за вештине комуникације. Да бисте се припремили за испит, препоручљиво је да упозорите наставника да ћете учити немачки на информације дате на интернету о садржају испита.

    Достављање сертификата добијеног од горе наведених организација не значи аутоматски да је познавање језика особе доказано у оквиру визних процедура. Да ли је сертификат исправан и разуман може се проверити у зависности од ситуације и тренутног нивоа знања немачког кандидата. Једини орган за доношење одлука у вези са захтевом за визу припада Одељењу за визе.

    мртгокдепе
    Учесник

    У Немачкој сам због посла. Фирма је направила захтев и дошла, али желе сертификат немачког језика од моје жене, којим путем да идем?

    моделар
    Учесник

    У Немачкој сам због посла. Фирма је направила захтев и дошла, али желе сертификат немачког језика од моје жене, којим путем да идем?

    Колико сам прочитао немачки се не тражи од супружника оних који раде са плавом картом ЕУ, да ли радите са плавом картом ЕУ у Немачкој?

    мртгокдепе
    Учесник

    Мислио сам да имам плаву карту, али су ми дали ауфентхалтсерлаубнис као нормалном грађанину који живи овде.
    Као резултат тога, моја жена је имала језичке обавезе. Прошле недеље сам поднео захтев за визу за породичну посету и они су одбили. И ја сам напустио посао. Ако ми се посрећи у марту, враћам се у Турску.

    дејавукнумк
    Учесник

    Вау, нисам био на сајту 3-4 године, доста се променило. Уфук брате како си ме сећаш :) @фук_18

    Поздрав, надам се пријатељи, ја сам нови на овом форуму, можете ли ми помоћи у добијам држављанство имам двоје деце ес тр држављани су у Турској имају пребивалиште параграф б од два месеца у Немачкој, могу донети како сада мој супружник за шему која је постављена, девојчица? Спајање породице сигурно како Када сте дете и А2 тест Из Истанбула ће се поднети пријава. Чекајући помоћ пријатеља који су прошли кроз такав поступак. 

Приказује се 5 одговора - 1 до 5 (укупно 5)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.