Интегратионскурс бескорисност.

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    каан
    Учесник

    На основу свог дубоког искуства, имаћу неколико скромних предлога за почетак курса и оних који су тек започели.

    Интегратионскурс је бескорисна и бесмислена акција, посебно након недавне инвазије имиграната. (Не кажем то, било је мало корисно и смислено пре 2 године)

    Волео бих да дефинитивно размотрите ове предлоге.

    1. Најмање половина учесника који долазе на курс; Пошто ће се имигранти састојати од људи који примају накнаде за незапослене или социјалну помоћ, било би веома погрешно очекивати да ће курс бити продуктиван. Губљење времена и новца…
    2. Укупан успех часа није обавезујући за наставника, он држи лекцију и излази из ње, зна шта добија или не добија. Дакле, генерално не постоји циљ да ученици буду успешни. Губљење времена и новца…
    3. Настава је генерално препуна, а с обзиром на то да је полазник обавезан да плати било да плаћа или не, настава није активна. Губљење времена и новца…
    4. Будући да је укупно трајање курса кратко (ко ниво Б600 може достићи за 1 сати, Б1 значи бити у стању да течно говори немачки језик у свакодневном животу, осим књижевних текстова и пословних термина, тугце_доерјер за детаљније информације. :)) ) вероватно не може да се асимилује јер се теме брзо обрађују. Губљење времена и новца…
    5 ... ..
    пет….
    пет….

    Листа иде овако…

    Шта да радим…

    Не треба заборавити да је нова земља нови живот. Није лако, чак су и прве године веома тешке. Апсолутно, 2-3 године не би требало губити време.

    Вероватно негде у вашој близини постоји приватни курс. Истражите и пронађите доказани приватни курс. На почетку курса, тромесечна цена је око 3-1500 €. Прећи ћете дуг пут са 2000 до 9 месеци обуке. Тада ће бити много лакше да сами побољшате језик. (није моје искуство које сам видео код 12-2 особе око себе)

    симидииииии Прави проблем је новац новац новац.

    Заправо, то је у реду, постоји нешто што се зове аусхилфе, теилзеит. На пример, ако радите 1 сати викендом у једном месецу, постоји двомесечна рата курса. У ствари, ако радите ових осам сати ноћу, радићете 8 викенда и добићете 2 € месечно током 8 месеца. Наравно, не дају сав новац одједном, највише 4 месечно.

    Насреддин Хоџа је пао с крова и из сваке главе се зачуо глас. Хоџа је рекао, оставите празну реч, доведите ми некога ко је пао са крова.

    Нажалост, ако идете на курс, проблем је ако не идете на курс, то је место где они који желе да науче немачки не могу да пронађу оно чему су се надали. Знам да сам се пуно борио у учионици, на пример мој пријатељ поред њега је мокао нокте док се он мочио, посвађали смо се. :D Могу да избројим пуно оваквих ствари ако кажете да курс није користан? Наравно, то се дешава посебно за људе који сматрају да је чак и реч веома важна.

    Најважније је поновити то након курса и говорити немачки језик кад год је то могуће. Забранио сам да код куће говорим језике који нису немачки :D

    Каан је тренутно, још је горе јер имигранти долазе не знајући ни речи, а кад имају потешкоћа, учитељ мора да им понови исти предмет. У нашој класи био је Вијетнамац, па смо обрађивали модалвербе 3 недеље. Учитељ је променио тему када је почео да се говори о часу.

    Као што сам рекао, без обзира на изговор, људи који заиста желе да науче овај језик уче овај језик и на овој веб локацији има много доказа.

Приказује се 1 одговор (укупно 1)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.