Право на живот независно од супружника

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    Валуец
    Учесник

    Живео сам у Немачкој 3 године и 4 месеца под истим кровом са супружником Туркињом који је немачки држављанин. Због свађа, сукоба и неспоразума пре 3 дана сам напустио кућу и вратио се у Турску код оца да слушам памет. Дали су мојој последњој седници три године. Имам седницу до маја 2022. Отишао сам на курс и урадио Б1 сертификат на курсу ориентиреунгс. На последњем радном месту радим 9 месеци и нисам био фест. На послу сам купио карту и дошао у Турску без да сам ништа рекао. Од државе нисмо добијали никакву помоћ. Моје питање је да ли могу да останем независан? Моја тренутна сесија је већ до маја 2022. Можете ли ми објаснити шта прво треба да урадим када одем од куће? Шта да урадим од стране државе у првим фазама, независно од супружника, када ступим у брак и изађем из куће? И да ли ће моја самостална седница бити продужена?

    фук_кнумк
    Учесник

    Прва ствар коју треба да урадите је да се вратите на посао и нађете место за боравак, мислим да сесија неће бити проблем

    Валуец
    Учесник

    Прва ствар коју треба да урадите је да се вратите на посао и нађете место за боравак, мислим да сесија неће бити проблем

    Не планирам да се више враћам у тај град. Из тог разлога, не могу да се вратим. Могу да нађем посао у другом граду у који ћу отићи. Ваљда ми је једина брига да радим да бих остао или?

    Морслипдон
    Учесник

    Уосталом, није битно да ли је ваш супружник турски немачки држављанин, већ сте се пријавили, неће вам га узети назад, али морате да радите да бисте наставили без прекида. 

    Валуец
    Учесник

    Уосталом, није битно да ли је ваш супружник турски немачки држављанин, већ сте се пријавили, неће вам га узети назад, али морате да радите да бисте наставили без прекида.

    Ради се о идентитету, а не о раси. Говорим према фрази да то што сте немачки држављанин ништа не мења. Наравно, свако мора да ради да би преживео. Моје питање није посао или било шта друго. Ја већ радим у сваком погледу без обзира да ли сам ожењен или не. Моје питање се односи на очинску самосталну седницу.

    бездушан
    Учесник

    Можете добити боравишну дозволу независног супружника у граду који желите. одлази. Можеш да се сместиш и радиш, само треба да се хитно вратиш у Немачку. Успостављање распореда је дуга сесија. Привремено ипак. Ако каже да му не верујете, донесите датуме уласка и изласка у ТР, канцеларију иностраних послова (ессин може да се жали) Ако останете у ТР дуже од 6 месеци, они ће вам узети боравишну дозволу и вратити се у Турску. Морате, не можете ништа, чак ни са адвокатом, то је закон, уосталом, ово је моја лична препорука, вратите се што пре у Немачку.

    Валуец
    Учесник

    Можете добити боравишну дозволу независног супружника у граду који желите. одлази. Можеш да се сместиш и радиш, само треба да се хитно вратиш у Немачку. Успостављање распореда је дуга сесија. Привремено ипак. Ако каже да му не верујеш, донеси датум уласка у канцеларију за иностранство (инсин може да се жали), ако останеш у ТР дуже од 6 месеци, одузеће ти боравишну дозволу и вратити се у Турску. Морате, не можете ништа, чак ни са адвокатом, то је закон, уосталом, ово је моја лична препорука, вратите се што пре у Немачку.

    Овај твој коментар ми је дао мало воде. Купио сам карту, враћам се следеће недеље, хвала.

    Валуец
    Учесник

    Данас сам научио. Моја жена је отишла у Аусландерам. Да кажем да сам отишао. Тамошњи официр је рекао да нема шта да се ради, завршио је време са вама. Рекао је да имамо доста таквих досијеа и докумената. Увек је говорио да су то проблеми.

    разбијен34
    Учесник

    Данас сам научио. Моја жена је отишла у Аусландерам. Да кажем да сам отишао. Тамошњи официр је рекао да нема шта да се ради, завршио је време са вама. Рекао је да имамо доста таквих досијеа и докумената. Увек је говорио да су то проблеми.

    O süre nekadarmis ogrenebildinmi kardeşim doldurma süresi benimde başında aynı sıkıntılar var allah yardımcın olsun

    Зузудуру
    Учесник

    Мој муж је отишао, све је било ок, обавештење је отишло до њих, чекали су да оду документа из Истанбула, јесам ли се унервозила?

    орлови би
    Учесник

    Брате мој, чак и чист папир (фухрунгсзеугнис) кажу да ћемо га послати за 10 дана.. они ће умрети једног дана..

Приказује се 10 одговора - 1 до 10 (укупно 10)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.