Они чији је супружник ЕУ / ЕЕЦ (који не живе у својој земљи) ПАЖЊА!

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    цибернетикеу
    Учесник

    Ако је ваш супружник држављанин ЕУ и живи у земљи која није његова/њена, немојте се пријавити за спајање породице, осим ако не желите да чекате дуго.. све што вам треба је шенгенска виза коју можете добити 1-2 дана. Погрешио сам, поднео сам захтев за спајање породице.Чекам 1 месеци на визу коју могу да добијем за 2-7 дана. Овај период чекања можете обавити у земљи у коју идете. Добијање шенгенске визе за грађане ЕУ/ЕЕЗ је веома једноставно и захтева мање документације. ФИИ.

    Ел-Турецкиј
    Учесник

    Ваша ситуација је веома другачија од других пријатеља са таквом титулом и садржајем, јер је ваш муж држављанин Румуније, а ви сте Турчин и напустили сте посао након што сте предали непотпуне документе. Онда сте се преселили из Минхена у Берлин и ваши документи су аутоматски пребачени тамо, а ви бисте изгубили додатно време добили сте визу за 3 дана, као што сте рекли (наравно, претпостављамо да је нису одбили), али са овом визом може трајати највише 3 месеца. Зато што ТИ ниси грађанин ЕУ, не знам да ли бих то могао да објасним, осетио сам потребу да дам ову изјаву да моји пријатељи не би погрешили.

    цибернетикеу
    Учесник

    Ваша ситуација је веома другачија од других пријатеља са таквом титулом и садржајем, јер је ваш муж држављанин Румуније, а ви сте Турчин и напустили сте посао након што сте предали непотпуне документе. Онда сте се преселили из Минхена у Берлин и ваши документи су аутоматски пребачени тамо, а ви бисте изгубили додатно време визу сте добили за 3 дана, као што сте рекли (наравно, претпостављамо да је нису одбили), али са овом визом она може трајати највише 3 месеца, а онда се морате вратити. Зато што ТИ ниси грађанин ЕУ, не знам да ли бих то могао да објасним, осетио сам потребу да дам ову изјаву да моји пријатељи не би погрешили.

    Када уђете у Немачку, без обзира на то како сте ушли (укључујући и илегално), можете поднети захтев за боравак у Немачкој (ако је ваш супружник са вама).

    фук_кнумк
    Учесник

    Да ли то укључује спајање породице, односно ако је грађанин ожењен и у Немачку улази са туристичком визом, да ли може да остане са том визом дуже време, односно да ли може да добије боравишну дозволу?

    цибернетикеу
    Учесник

    Да ли то укључује спајање породице, односно ако је грађанин ожењен и у Немачку улази са туристичком визом, да ли може да остане са том визом дуже време, односно да ли може да добије боравишну дозволу?

    Ако сте у браку са држављанином ЕУ, да.

    фук_кнумк
    Учесник

    На основу цега то говорис?Имас ли неки доказ?Имас ли нека документа или мозес да ми показес где то писе у закону,у ком закону писе?Зато сто не мозе да се писе из главе онако.

    Ако сте у браку са држављанином ЕУ, да.

    Ел-Турецкиј
    Учесник

    Ако сте у браку са држављанином ЕУ, да.

    Ако можете да нам кажете ово, па да сазнамо како ово функционише? Џаба чекају они који чекају недељама и месецима.
    -Подношење захтева је другачије (наравно, може се поднети), али добијање боравишне дозволе је друга ствар. Поднесете захтев, онда се све врати у нормалу, имате породично окупљање и вратите се.
    Да, али као што сам рекао, ви знате нешто што ми не знамо или за шта нисмо чули, па нам реците да знамо.
    —А ако је то случај, зашто сте још увек у Турској и чекате визу?
    тсклер.

    цибернетикеу
    Учесник

    Ако можете да нам кажете ово, па да сазнамо како ово функционише? Џаба чекају они који чекају недељама и месецима.
    -Подношење захтева је другачије (наравно, може се поднети), али добијање боравишне дозволе је друга ствар. Поднесете захтев, онда се све врати у нормалу, имате породично окупљање и вратите се.
    Да, али као што сам рекао, ви знате нешто што ми не знамо или за шта нисмо чули, па нам реците да знамо.
    —А ако је то случај, зашто сте још увек у Турској и чекате визу?
    тсклер.

    Као што сам навео у првој поруци, направио сам грешку и поднео захтев за спајање породице, па сам доспео у ову ситуацију. у међувремену, правила ЕУ се примењују на грађане ЕУ који живе у земљи која није њихова. Немци су грађани ЕУ, али ако живе у земљи која није Немачка, могу имати користи од погодности закона ЕУ (Фреизуг/ЕУ, Слобода кретања).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    фук_кнумк
    Учесник

    Дакле, да ли сада мислите да ако особа која је држављанин ЕУ живи у другој земљи ЕУ и ожени се, његова жена добије нормалну визу и претвори нормалну визу у боравишну, добро разумем

    Као што сам навео у првој поруци, направио сам грешку и поднео захтев за спајање породице, па сам доспео у ову ситуацију. у међувремену, правила ЕУ се примењују на грађане ЕУ који живе у земљи која није њихова. Немци су грађани ЕУ, али ако живе у земљи која није Немачка, могу имати користи од погодности закона ЕУ (Фреизуг/ЕУ, Слобода кретања).

    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:158:0077:0123:en:PDF

    цибернетикеу
    Учесник

    Дакле, да ли сада мислите да ако особа која је држављанин ЕУ живи у другој земљи ЕУ и ожени се, његова жена добије нормалну визу и претвори нормалну визу у боравишну, добро разумем

    Да. У праву ЕУ већ је јасно наведено да се од особе која ће се придружити свом супружнику чланици ЕУ не може тражити да поднесе захтев за дугорочну визу или да поднесе захтев за спајање породице. Супружник чланице ЕУ мора поднети захтев за боравак ако ће остати дуже од 3 месеца након уласка у земљу.

    За овај унос

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    За ову сесију

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    или да се пријавите (изаберите „Останите на броду до 3 месеца“ након што се страница отвори)
    у оквиру сесије (изаберите „Останите на броду дуже од 3 месеца“ након што се страница отвори)

    или можете проверити на немачком.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Не укључујем турску верзију јер може доћи до грешке у преводу.

    Ове везе су неколико од хиљада веза.

    фук_кнумк
    Учесник

    Добро, али никад раније нисам чуо за тако нешто.Мислим, особа је немачки држављанин и живи у Италији.Када овај немачки држављанин жели да се ожени и доведе жену из Турске, ако се његова жена директно пријави за туристу визу и добије је, може доћи у Италију и претворити туристичку визу у боравишну дозволу.

    Не мислим да ће бити овако, али ћу то размотрити.

    Јер можете доћи код туристе са немачким држављанином и венчати се у Немачкој ако имате потребне документе, али не можете да добијете боравишну дозволу, па се они враћају у Турску и траже услов да се пријаве за спајање породице и курс језички сертификат.

    Баибарс
    Учесник

    Да. У праву ЕУ већ је јасно наведено да се од особе која ће се придружити свом супружнику чланици ЕУ не може тражити да поднесе захтев за дугорочну визу или да поднесе захтев за спајање породице. Супружник чланице ЕУ мора поднети захтев за боравак ако ће остати дуже од 3 месеца након уласка у земљу.

    За овај унос

    https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/

    За ову сесију

    https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/worker-pensioner/non-eu-family-members/spouses-children-parents_en.htm

    или да се пријавите (изаберите „Останите на броду до 3 месеца“ након што се страница отвори)
    у оквиру сесије (изаберите „Останите на броду дуже од 3 месеца“ након што се страница отвори)

    или можете проверити на немачком.

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low_de.pdf

    Не укључујем турску верзију јер може доћи до грешке у преводу.

    Ове везе су неколико од хиљада веза.

    Госпођа,

    Процитао сам линкове које си навео односно линкове које си дао.Не писе ни на једном од ових линкова да мозес доци са туристицком визом и конвертовати је на спајање породице.Исто вази и за енглеске линкове које си дао а који можете читати на немачком тако што ћете изабрати језичке опције у горњем десном углу ових страница. 

    Дозволите ми да поделим са вама шта је написао немачки адвокат и линк на ову тему;

    Вие Сие береитс ангедеутет хабен, ентстехт дабеи дас Проблем, дасс дер Висумсзвецк фалсцх ист, унабхангиг давон, об Ихре Браут дие Хеират екплицит аусгесцхлоссен хат; дас Висум вирд фур еинен бестиммтен Грунд, зум Беиспиел Тоурисмус ертеилт; венн данн вон диесем Грунд абгевицхен вирд, зум Беиспиел дурцх еине Арбеитсауфнахме одер еине Ехесцхлиеßунг, вирд куаси аутоматисцх вон фалсцхен Ангабен беи дер Висумсбеантрагунг аусгеганген.

    Ево га линк: https://www.deutsche-anwaltshotline.de/rechtsberatung/101176-kann-ein-nicht-eu-buerger-mit-einem-schengen-visum-einen-deutschen-in-daenemark-heiraten-ohne-eine-ausweisung-zu-fuerchten

    Овде адвокат одговара Немцу који се венчао у Данској и украјинском држављанину који је у Европу дошао са Шенгенвизумом.. и у свом образложењу каже да ће вам можда чак и одмах поништити туристичку визу јер сте прешли стварну сврху добијања туристичку визу и обмануо Конзулат.. Ово је пример.А сада идемо директно на закон;

    § КСНУМКС
    Верлангерунг еинес Ауфентхалтс им Бундесгебиет фур лангерфристиге Звецке

    Убер дие им Ауфентхалтсгесетз герегелтен Фалле хинаус моћи еин Аусландер еинен Ауфентхалтстител им Бундесгебиет еинхолен одер верлангерн лассен, венн

    Море Стаатсангехоригер еинес у Анхангу ИИ дер Верорднунг (ЕГ) бр. 539/2001 ауфгефухртен државе ист унд сицх рецхтмаßиг им Бундесгебиет ауфхалт одер еин росетигес Сцхенген-Висум фур курзфристиге Ауфентхалте (§ 6 Абсатз 1 Нуммер 1 дес Ауфентхалтсгесетзес) беситзт, соферн дие Ворауссетзунген Ауфентхалспруцхинес ауффентхеинес Еин цхиеф ентстанден синд,

    Тачка 39. члана 3. Закона о седници

    Овим чланом уређује се пријава и продужење седнице. Према закону, земље на листи које закон помиње, а коју сам означио црвеном бојом, су земље које имају право да уђу у Немачку без визе, као што је Бразил (Турска није на листи држављана ових). земље могу поднети захтев за боравак са туристичком визом у првој реченици закона на месту које сам означио љубичастом бојом.. може се дати, не пише да се да .. Другим речима, Канцеларија за странце може послати особу назад у његову земљу и затражити од њега да добије визу за спајање породице, чак и упркос овом закону. Турски држављани нису чак ни укључени у ситуацију овде.. Да разјаснимо ово крвно питање , пример из другог закона је "Сие" ћу ин дер Регел абвеицхенд вон § 5 Абс. 1 Нр. 1 у Фаллен дес Сатзес 1 бр. 1 ертеилт верден” је пример из закона који нема везе са овим питањем. У примеру који сам навео државни службеник нема иницијативу јер каже да треба дати јер закон каже Солл.. али у нашем главном предмету закон каже Кан, што значи да то препушта иницијативи Канцеларије за странце. , а питање које препушта овој иницијативи уопште се не тиче турских држављана, јер Турска није на листи коју помиње закон.

    Као резултат тога, не постоји закон који регулише да ли турски држављанин који је дошао са туристичком визом жели да се венча и продужи своју визу.Као што је горе поменуо адвокат, ово може чак довести у заблуду конзулат ако канцеларија за странце жели да види ситуацију која начин. .

    Хајдемо сада на живе примере; https://www.forum-ukraine.de/forum/index.php?page=Thread&postID=73551#post73551 На овом линку ситуација пара који је дошао са туристичком визом и венчао се;

    Им конкретен Фалл ист дие Фрау ист мит еинем 90 Таге Мулти Сцхенгенвисум нацх Деутсцхланд гекоммен. Дие Папиере вом ОЛГ варен фертиг унд ес габ еинен Термин беим Стандесамт.
    Дие Хеират вурде зувор беи дер зустандиген АБХ ангезеигт. Диесе хат мит дер Висастелле ин Киев пхонеиерт унд дие Сацхе гемелдет.
    Глеицх нацх дер Ехесцхлиеßунг вурде беи дер АБХ дер Реисепасс мит Висум (Сцхенген), дас А1 Зертификат, Нацхвеис дер Кранкенверсицхерунг, Гехалтсвацхвеисе дер летзтен 3 Монате совие дер Нацхвеис убер аусреицхенд Вохнраум еингереицхт.
    Ес вурде софорт дие Фамилиензусамменфухрунг гемацхт унд поситив бесцхеинигт, еине Фиктионсбесцхеинигунг фур 3 Монате аусгестеллт дамит гереист верден коннте, унд дер елецтронисцхе Ауфентхалтстител беантрагт.
    Све што вам треба је 120 евра и 30 минута. Еине Аусреисе вар ницхт ерфордерлицх.

    У чланку се дечак поново жени Украјинком у Немачкој.Да девојка не би поново отишла у своју земљу дају документа која сам горе означио црвеном бојом у канцеларији за странце и подносе захтев за боравак Канцеларија за странце зове конзулат у Кијеву и обавештава их о ситуацији, захтев је поднет, добијају визу за спајање породице, привремено Фиктионсбесцхеинигунг и девојка остаје у Немачкој. Добија вашу сесију без одласка..

    Могу да наведем још неколико примера, али нема потребе да се замарамо темом.Да сумирамо ситуацију.

    НЕМА ЗАКОНА који регулише права турског држављанина који долази у Немачку са туристичком визом и жели да аплицира за боравишну дозволу пре венчања и одласка из Немачке.Сходно томе, у теорији, Канцеларија за странце углавном шаље турског држављанина назад у Турску и тражи од њега да поднесе захтев за визу за спајање породице. Примера за то има много на интернету. Постоји једна на хиљаду шанси да ако канцеларија за странце преузме иницијативу, попуни и преда папире, укључујући и А1 документ, другим речима, ако он то жели да уради Али када каже не, врати се у своју земљу, турски држављанин не може тражити никаква права и може да се врати у Турску и добије визу за спајање породице. Морају да поднесу захтев.. 98% времена, Канцеларија за странце шаље ове људе назад у Турску..

    Баибарс
    Учесник

    .

    цибернетикеу
    Учесник

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Стране 14 – 15 – 16 (Не преводим јер многи супружници држављани ЕУ вероватно знају бар мало енглески и ово је само да их обавестим)

    Каже тачно оно што мислим. Закони ЕУ се примењују на грађане ЕУ.

    Закон примењен у Немачкој за усклађивање са законима ЕУ

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Фреизугигкеитсгесетз/ЕУ – ФреизугГ/ЕУ)

    Баибарс
    Учесник

    https://ec.europa.eu/justice/policies/citizenship/docs/guide_free_movement_low.pdf

    Стране 14 – 15 – 16 (Не преводим јер многи супружници држављани ЕУ вероватно знају бар мало енглески и ово је само да их обавестим)

    Каже тачно оно што мислим. Закони ЕУ се примењују на грађане ЕУ.

    Закон примењен у Немачкој за усклађивање са законима ЕУ

    https://www.gesetze-im-internet.de/freiz_gg_eu_2004/BJNR198600004

    ( Фреизугигкеитсгесетз/ЕУ – ФреизугГ/ЕУ)

    Види, ово сам хтео да ти написем.. На линковима које си дао не писе да неко ко долази са туристицком визом мозе да конвертује своју визу у борависну.. писао сам ти директно од адвоката и закон изнад, на разумљив начин.. Видите, први линк који сте дали овде је са странице коју сте споменули.директан цитат

    Ваше право на боравак дуже од три месеца подлеже одређеним условима. тхе
    Природа ових услова зависи од вашег статуса у земљи ЕУ домаћину.

    Реченица изнад је наслов чланка са линка који си дао, а који почиње са „Шта можеш да урадиш после 3 месеца?“ Не знам да ли да га преводим, али ћу ипак написати.

    Ваш боравак са правом боравка након 3 месеца зависи од одређених правила која се одређују према вашем статусу у тој земљи чланици.

    Другим речима, ни у једном од наведених примера не постоји ништа што каже да долазите са туристичком визом, а затим је можете претворити у право боравка тако што ћете се венчати чланак који сам дао горе од адвоката, написао сам да је адвокат ово рекао..

    цибернетикеу
    Учесник

    Остатак након 3 месеца зависи од статуса вашег супружника, а не од вашег.
    Ако ваш супружник одлучи да остане дуже од 3 месеца или је већ био тамо више од 3 месеца, ако ваш супружник ради, тражи посао или је регистрован на Центру за запошљавање, само треба да покаже смештај. Није потребан закуп. Међутим, ако је студент или не ради, његов банковни рачун мора имати новац, некретнине и приватно осигурање. Ово су посебни услови које сте поменули горе.

    Мој циљ је да осигурам да ваши пријатељи у мојој ситуацији не направе исту грешку као ја. Али с обзиром на ово што сам рекао, свако може да истражи и да на свој начин протумачи оно што је написано. Пошто сам урадио ово истраживање након пријаве, не могу да се вратим. Ако не добијем резултате до 1. јула, повући ћу захтев за визу и поднети захтев за „Улазну визу“.

    2.2. Улазак и боравак чланова породице из треће земље
    2.2.1. Улазна виза
    Као што је предвиђено чланом 5(2), државе чланице могу захтевати чланове породице из трећих земаља
    пресељење или придруживање држављанину ЕУ на кога се Директива односи да би имали улазну визу.
    Такви чланови породице немају само право да уђу на територију државе чланице, већ
    такође право на добијање улазне визе18. То их разликује од осталих трећих земаља
    држављани, који немају такво право.
    Чланове породице из треће земље треба издати што је пре могуће и на основу а
    убрзана процедура са бесплатном краткорочном визом за улазак. По аналогији са чл
    23 Визног законика19 Комисија сматра да кашњења већа од четири недеље нису
    разумно. Власти држава чланица треба да усмеравају чланове породице о томе
    врсту визе за коју треба да поднесу захтев и не могу да захтевају од њих да аплицирају за дугорочну,
    боравишне визе или визе за окупљање породице
    . Државе чланице морају таквим члановима породице доделити сваки
    могућност добијања потребних виза. Државе чланице могу користити премијум телефонске линије или услуге
    екстерне компаније да закаже састанак, али мора понудити могућност директног приступа
    у конзулат члановима породице из трећих земаља.
    Како право на издавање улазне визе произилази из породичне везе са ЕУ
    држављанин, државе чланице могу захтевати само предочење важећег пасоша и доказа
    породичне везе20 (а такође зависност, озбиљне здравствене основе, трајност партнерских односа,
    где је то могуће). Ниједан додатни документ, као што је доказ о смештају, није довољан
    ресурси, позивно писмо или повратна карта, могу бити потребни.

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 48)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.