Немачки језик без спољног курса језика?

> Форуми > Активно учење и немачки поступци меморисања ријечи > Немачки језик без спољног курса језика?

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    из
    Учесник

    Поздрав !
     
        Још увек сам нов на овом форуму. Али мислим да је то прилично добар форум. Шта је са Интернетом, књигама итд. Без похађања курса језика споља? Да ли је могуће учити немачки од било ког места? Довољно за разумевање и говор? Питам се о овоме. Хвала унапред!!!  :)

    секада
    Учесник

    Ако почињете од нуле, кажем да морате имати водича.

    блуе_мавис
    Учесник

    Почео сам од нуле, нисам добио никакву помоћ, важно је одакле да почнем и ако сте одлучни, ако кажете да то можете, нема ништа лоше, ако то превазиђете са неколико књига и речника, али ја мислим да је најбољи начин да говорите и разумете да слушате нешто на немачком или ако на телевизији постоји немачки канал, топло вам препоручујем да тамо предајете.

    есма КСНУМКС
    Учесник

    И ја покушавам да се побољшам.Дошао сам из Турске да се представим.

    Џин тоник
    Учесник

    Немачки је један од језика са највише материјала на Интернету. За учење немачког заиста постоји много ресурса.
    Ако питате које се методе могу следити током учења страног језика:
    1-Научите граматику
    2-Речи се уче
    3-Неке реченице се уче по обрасцима.
    4-Вежба се ради

    Радећи ово, можете научити страни језик без одласка на курс.

    Зузуу на
    Учесник

    bende aynı sizin durumdayım.herhangi bir kursa gitmeden başarıcağmı düşünüyorum..alfabeden başladım,sayılar günler,kolay fiiller derken baya ilerledim valla  yuppi:) ama ingilizce bilmemin çok faydasını gördüm..öğrenirken aynı teknikleri kullanıyorum..

    јапанумм
    Учесник

    можете научити, али то неће успети ако то не примените у пракси.

    самет_кис
    Учесник

    Пријатељи, можете ли да дате информације о најбољим граматикама, читанкама, ЦД -овима за пријатеље попут мене који ће почети да уче немачки од нуле? :)

    иејадес
    Учесник

    Artık internette o kadar kaynak var ki fil kurslarına birçok kişi için gerek olduğunu sanmıyorum. Tabi bazı insanlar rehberlere ihtiyaç duyar. Bu durum biraz da kişiden kişiye göre değişir. Ayrıca dil kurslarının pratik olarak çok fazla bir şey katamaz çünkü bunu oluşturmak kişinin çabasına kalmıştır. Ama eğer azimli ve hevesli biriyseniz bunu niye kendiniz de yapamayasınız? Bir de daha önceden bir başka dil öğrenmişliği olan ikinci bir dili öğrenirken ne yapması gerektiğini daha iyi bilir. Tabi bu durum batı dilleri için geçerli. Çince, Rusça gibi diller çok farklı bir konumdadır. Önemli olan eldeki imkanları iyi değerlendirebilmek. Ben lisede hazırlık sınıfında ingilizce alt yapısını aldım. Onun dışında kursa falan gitmedim. Çünkü boşa para vermekti benim için. Zaten gramer olarak iyi bir eğitim vermişlerdi. Artık bana kalmıştı gerisi, çünkü para versem gene aynı şeyleri göstereceklerdi. Kendim gramerleri temize geçtim. Skype'de konuşmaya çalıştım. Chat yaptım ve bunlar işe yaradı. Artı eğlendim de aynı zamanda. Farklı bir dil öğrenirken kursa gitme ihtiyacı duymuyorum açıkçası. İnternette çok güzel gramer anlatışmış siteler var. Bunları araştırıp kendim öğrenmeye çalışıyorum. Konuşma konusu da dediğim gibi yardım edecek bir sürü anadilden insanlar var. Alın mikrofon çalışın. Siz Türkçe öğretin o da kendi dilini…

    хвала

    саалескуе
    Учесник

    Тек сам почео немачки. Кад сам рекао да сам почео, купио сам Фоно-ову немачку књигу у 2 комплета. Учим сам, сад сам завршио књигу, интервенисао војни рок, мало сам заборавио. Сада сам поново дошао у ову ствар. чекам ваш савет момци

Приказује се 9 одговора - 1 до 9 (укупно 9)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.