ДА ЛИ МОГУ ДА ДОВЕДЕМ СВОЈУ ДЕЦУ У НЕМАЧКУ?

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    СЕА2019ЦОЛОГНЕ
    Учесник

    ПРИЈАТЕЉИ КРАТАК РЕЗИМЕ ЖИВИМ У НЕМАЧКОЈ 1 ГОДИНУ 2. БИО САМ ОЖЕНАТ И ДОШАО СА ПОРОДИЧНИМ ОКУПОМ Ћерке из мог првог брака су биле млађе у Турској и мајка им је преминула. РАДИМ ОВДЕ У ВОЛЛЗЕИТ-у НЕ ДОБИЈАМ НИКАКВУ ПОМОЋ ОД ВЛАДЕ ШТА МОРАМ ДА УРАДИМ ДА ДОВЕДЕМ СВОЈУ ДЕЦУ КОЈИ СУ УСЛОВИ И ОДРЕДБЕ?

    бездушан
    Учесник

    Одеш у иностранство, они гледају примања итд. Кажеш да су млади, ако је плата садашњег супружника и вас двоје довољна за будућу децу, иностранство проверава и обрачунава, В.С. варијабилност према стању. Можеш да покажеш, можеш да донесеш без проблема, ако деца напуне 18 година, не можеш да донесеш, хтео сам да знаш

    СЕА2019ЦОЛОГНЕ
    Учесник

    Хвала пуно, плате су нам довољне, мислим да имамо укупан приход од 3100 евра, али ако хоће нешто друго, хтео сам да спремим пре него што оду, питам се да ли је кућа квадрата, питам се да ли смо треба да се обратите филијали за странце из Аусландебехордеа или из конзулата у Турској.

    бездушан
    Учесник

    Одакле. Морам да се пријавим, моје знање. Не, довољна вам је плата. Гледају величину стана, ако се добро сећам, требало би да буде 15 квадрата по особи, нисам сигуран, па ће кућа од 70 квадрата бити довољна.

    миацоллогне
    Учесник

    Пријавите ситуацију у Југендаму и они ће вам рећи шта је потребно.

    омерумутесен
    Учесник

    Грундсатзлицх ист ес унерхеблицх, об дер ин Деутсцхланд лебенде Ехепартнер дие деутсцхе Стаатсангехоригкеит беситзт одер селбст Аусландер мит Ауфентхалтсерлаубнис ист. Венн дерјениге хиер лебенде Ехепартнер/Кинд деутсцх ист, ист дер Зузуг им Ергебнис еинфацхер.

    Приликом спајања породице преко детета, генерално није потребна боравишна дозвола.

    kanun olarakta genelde su paragrafta  “§ 29 AufenthG – Familiennachzug zu Ausländern” yazili olanlara bagli kalmak zorunda kaldiklarindan yasal hak olarakta bu sekilde önün acik olur.Tabi ki bu yasal haklarinla birlikte onlarda türkiyede cocuklarin tüm velayet haklarina kadar belgelerini mutlaka isterler.

Приказује се 5 одговора - 1 до 5 (укупно 5)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.