Спајање породице кроз дете

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    нфсерд
    Учесник

Здраво,

Eşim ve 3 yaşındaki kızım AB vatandaşı, Almanya da eşim çalışmaya başladıktan sonra çocuk üzerinden mi aile birleştirme yapmalıyım, bu bana bir kolaylık sağlar mı? Eşim çalışmaya başlasa bile belki geliri istenen seviyede olamayabilir. Bu durumda çocuk üzerinden başvurmak nasıl bir fayda sağlar?

хвала

фук_кнумк
    Учесник

cocuk uzerinden aile birlesiminde gelire bakilmiyor zaten cocuk uzerinden senin icin cok daha kolay olacaktir

нфсерд
    Учесник

Peki bir sorum daha var, forumda daha önce de konuşuldu ama son durum ne bilmiyorum. Eşim AB vatandaşı olduğu için, AB yasalarınca ben eşimle birliktle turist vizesi alarak Almanyaya gitsem oturuma başvurabilir miyim?

Aşağıdaki linkte bunun mümkün olacağını düşündüren bilgiler var.

https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formalities/non-eu-family-members-residence-card/germany/index_en.htm

Your family members who are not EU nationals must apply for a residence card (Aufenthaltskarte).

You need to show there is a family relationship with the EU citizen who is already legally resident in Germany. To do so, you will need to produce relevant documents, such as:

Husband / wife: marriage certificate
        (grand)children: birth certificate
        Registered partners: certificate of civil partnership

The residence card is usually valid for 5 years.

For more information, check with the foreigners' registry office where you live.

мервекилиц91
    Учесник

хелло;

Cocuk üzerinden aile birlesimi oldugunda, esinizin geliri yada evin boyutlari m2 gerekmemektedir. Ben alman vatandasiyim ve hamileyim esim Türk vatandasi suan vize basvurusu yaptik, dogmamis cocuk üzerinden cevabi beklemekteyiz.

böyle bir durumu forumumuzda cok tartistik önceleri. hatta bir kac arkadsimiz bu konuyu bizzat Rathausda sordu. olumsuz yanit aldi. sonuc olarak turist vizesiyle geldiginizde burdan malesef oturuma basvuru yapamiyorsunuz. memur dönüp ne sekilde gelmek istiyorsan o sekilde vize basvurunu yapmalisin diyor.

Peki bir sorum daha var, forumda daha önce de konuşuldu ama son durum ne bilmiyorum. Eşim AB vatandaşı olduğu için, AB yasalarınca ben eşimle birliktle turist vizesi alarak Almanyaya gitsem oturuma başvurabilir miyim?

Aşağıdaki linkte bunun mümkün olacağını düşündüren bilgiler var.

https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/documents-formalities/non-eu-family-members-residence-card/germany/index_en.htm

Your family members who are not EU nationals must apply for a residence card (Aufenthaltskarte).

You need to show there is a family relationship with the EU citizen who is already legally resident in Germany. To do so, you will need to produce relevant documents, such as:

Husband / wife: marriage certificate
        (grand)children: birth certificate
        Registered partners: certificate of civil partnership

The residence card is usually valid for 5 years.

For more information, check with the foreigners' registry office where you live.

нфсерд
    Учесник

Cevaplar için teşekkür ederim, peki benim geçerli bir Schengen vizem var ise, aile birleşim başvurusunda pasaportumu geri alabilir miyim? Neticede seyahat özgürlüğümü kısıtlama durumu olmaz diye düşünüyorum.

мухендус
    Учесник

Cevaplar için teşekkür ederim, peki benim geçerli bir Schengen vizem var ise, aile birleşim başvurusunda pasaportumu geri alabilir miyim? Neticede seyahat özgürlüğümü kısıtlama durumu olmaz diye düşünüyorum.

Görüşme esnasında pasaportunuz işlem sonuçlanana kadar size lazım olabileceğini söylerseniz pasaportunuz sizde kalabilir, işlem sonuçlanıp aile birleşimi vizesi onayı geldiğinde size haber verirler götürür pasaportunuzu teslim edersiniz ve onlar yeni vizeyi yapıştırıp size yollarlar.

Bende aile birleşimi vizesine başvurduğumda Almanyadan zaten 2 yıllık geçerli schengen vizem vardı, görüştüğüm görevliye sordum pasaportum bana lazım olursa ne yapacağım diye, o da bana “isterseniz şimdi alın götürün pasaportu sonra haber verince getirirsiniz ya da kalsın bizde, lazım olduğunda bizimle iletişime geçersiniz bizde sizs teslim ederiz” demişti.

Серветт
    Учесник

Merhaba; bende aynı durumdayım nasıl bir yol izlediniz lütfen yardımcı olurmusunuz

Cocuk üzerinden aile birlesimi oldugunda, esinizin geliri yada evin boyutlari m2 gerekmemektedir. Ben alman vatandasiyim ve hamileyim esim Türk vatandasi suan vize basvurusu yaptik, dogmamis cocuk üzerinden cevabi beklemekteyiz.

уцрекнумк
    Учесник

Лаку ноћ, пријатељи, управо сам вам се придружио. Форум прилично прати едииорум.ес И ацтıрıцак немачки држављанин шест година из разлога иасıиоруз.аилев у турском пуном немачком насељу, размишљајући о 6 недеља трудноће своје супруге да би огрендик.ес који носим од почетка немачки рекорд требало да следи начин на који ми веома нам је драго ако нам можете помоћи. Какву помоћ можемо добити у Немачкој? Окупљања преко детета рођеног од немачког држављанина Мислим да је то могуће од 5. месеца трудноће, да ли треба да закажем састанак сада?
    Где би моја супруга требало да се пријави у Немачкој?
    Додатак за станарину?
    Eşya yardımı? Vs…. neler yapmalıyız? Şimdiden herkese cevapları için teşekkür ediyorum.Ayrıca 5 yıllık vizem var pasaportumu başvuruda teslim etmesem Oluyor sanırım

Приказује се 8 одговора - 1 до 8 (укупно 8)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.