Како најбоље учити њемачки и страни језик?

> Форуми > Активно учење и немачки поступци меморисања ријечи > Како најбоље учити њемачки и страни језик?

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    есма КСНУМКС
    Учесник

    Страни језик… како га најбоље научити?? ?

    Желите да одете у земљу у којој се говори језик који учите и знате да је то најлакши и најбржи начин да научите тај језик. Али улазак у нову државу на први поглед може изгледати чудно. односно биће потребно време да се навикнете на нову средину, културу и језик. На вас може утицати и боравак у другој временској зони. Али будите удобни и покушајте да сагледате своје ново окружење.

    1- Правите грешке (!): Направите што више грешака у језику који учите... Не морате увек да говорите исправно. Ако људи могу да разумеју шта говорите, није важно да ли правите грешке, барем у почетку. Живот у страној земљи није тест из граматике.

    2- Питајте ако не разумете: Када други говоре, не морате да хватате сваку реч. Разумевање главне идеје је обично довољно. Али ако мислите да је поента коју не разумете важна, ПИТАЈТЕ! Неколико корисних речи на ову тему: Пардон за енглески. Извините, шта сте рекли? Може да говори мало спорије молим? Да ли сте то рекли... Нисам то схватио... Можете ли то поновити, молим вас? Шта је то било? Жао ми је што те нисам чуо. Извините, шта значи „…………….“ значити? (Али немојте користити: Говорите ли енглески? Молим вас отворите уста када говорите! Пустите ме!) За немачки (Ентсцхулдигунг, вие битте? Ентсцхулдигунг, вас хабен Сие гесагт?, Вурден Сие битте лангсамер спрецхен? или Битте, Можете користити изразе као што су спрецхен Сие лангсам!, Хабен сие гесагт дас…, Коннен Сие дас виедерхолен битте, вас бедеутет дас?

    3- Укључите језик који научите у области интересовања: Људи воле да причају о стварима које су им занимљиве. Шта су ваши интереси? Покушајте да научите што више речи о овим темама. Питајте људе око себе шта их занима. Ово је фасцинантан метод и увек вам помаже да научите нове речи. На овај начин видећете да почињете боље да разумете друге. Интереси су као плодна киша која пада на башту. Разговор о својим језичким вештинама помоћи ће вам да учите брже, јаче и боље. Неке корисне речи: Шта вас занима за енглески? Мој омиљени хоби је … Стварно волим ….. бавим се… Дуги низ година имам…. Оно што волим код…..је… Који су твоји хобији? За немачки…

    4- Разговарајте и слушајте: Увек постоји нешто о чему се може разговарати. Погледај око себе. Ако вам се нешто чини чудним или другачијим, уроните одмах у разговор. Ово ће вам такође помоћи да побољшате своје пријатељство. Слушајте људе, али слушајте да бисте ухватили изговор речи и ритам језика. Обавезно користите оно што знате. У многим језицима речи су изведене једна од друге. У овом случају, покушајте да изведете значење речи из њеног значења у предмету. Када разговарате са домаћим грађанима земље, покушајте да наставите разговор. Не паничите када не разумете шта друга особа говори. Покушајте да разумете главну идеју и наставите разговор. Ако и даље имате проблема са разумевањем, замолите га да понови реченицу. Ако наставите да причате, тема ће постати разумљивија током разговора. Ово је добар начин да побољшате свој језик и научите нове речи, али будите опрезни: Како кажу, "не веруј свему што чујеш, веруј пола онога што кажеш"...

    5- Постављајте питања, постављајте питања: Не постоји бољи начин да задовољимо нашу радозналост. Питања ће вам помоћи да започнете разговор, као и да наставите разговор.

    6- Обратите пажњу на употребу: Реч употребе обично је да гледате како људи говоре. Понекад може бити веома забавно за употребу. Можда ће вам бити чудно како људи говоре, изговарају речи другачије него што их изговарате. Употреба, у свом најједноставнијем облику, односи се на то како се језик опћенито и природно користи.

    7- Носите бележницу: Увек са собом носите бележницу и оловку. Ако чујете или прочитате нову реч, одмах је запишите. Затим покушајте да користите ове речи у својим разговорима. Научите нове идиоме. Један од најугоднијих аспеката проучавања страних језика, који су углавном идиоматски језици, је учење идиома. Запишите ове идиоме у бележницу. Ако научено примените на говор, брже ћете се сетити и говорити.

    8- Прочитајте нешто: Три најбоља начина за учење другог језика су читање, читање и читање. Док читајући нове речи учимо, примењујемо и оно што већ знамо. Коришћење ових речи касније ће бити лакше разумети када их чујемо. Читајте новине, часописе, натписе, огласе, пруге у аутобусима и све остало што можете пронаћи.

    9- Запамтите да свако може научити други страни језик, бити реалан и стрпљив, имајте на уму да за учење језика треба времена и стрпљења.

    10- Учење новог језика такође је учење нове културе: Упознајте се са културним правилима. Док учите нови језик, будите осетљиви на правила и навике те културе који вам могу бити груби. Да бисте научили, морате говорити. Слободно постављајте питања у разреду или ван њега.

    11- Преузмите одговорност: Ви сте одговорни за сопствени процес учења језика. Приликом учења страног језика, наравно, важни су наставник, предмет и књига, али не заборавите на правило да сте „најбољи учитељ ви сами“. За добар процес учења морате одредити своје циљеве и обавити посао који ће вам помоћи да постигнете своје циљеве.

    12- Организујте начин на који учите: Организовано учење ће вам помоћи да се сетите онога што сте студирали. Користите речник и добар материјал за курс.

    13- Покушајте да учите од својих другара из разреда: То што су други ученици у истом разреду на истом нивоу као и ви, не значи да не можете учити од њих.

    14- Покушајте да учите из својих грешака: Не плашите се да погрешите, свако може да погреши. Ако постављате питања, своје грешке можете претворити у предност у учењу страног језика. Постоји ли другачији начин да изговорите реченицу коју сте употребили?

    15- Покушајте да размишљате на језику који учите: На пример, док сте у аутобусу, опишите себи где идете, где се налазите, на том језику. На овај начин вежбате језик у себи не говорећи ништа.

    16- Коначно, забавите се док учите језик: Направите различите реченице од реченица и идиома које сте научили. Затим пробајте реченицу коју сте изговорили у свакодневном разговору, видите да ли можете да је користите на одговарајући начин. Кажу да је живот само искуство, учење страног језика је управо тако...

    есма КСНУМКС
    Учесник

    Пријатељи, прочитајмо прве кораке учења немачког од чланова.
    Како сте почели да учите немачки?

    Почео сам у вртићу да учим немачки.  :)
    Еххх мој немачки није тако лош.

    Тако да ?

    Чекам на твоје коментаре. 
    Хвала за сада.  ;)

    ленгур
    Учесник

    1- Правите грешке(!): Направите што више грешака у језику који учите...  Ако људи могу да разумеју шта говорите Није важно ако сте погрешно схватили, барем у почетку…

    Проблем је овде, нажалост, људи не могу да разумеју шта говорим, зурећи у мене. ;D

    14- Покушајте да учите из својих грешака: Не плашите се да погрешите, свако може да погреши. Ако постављате питања, своје грешке можете претворити у предност у учењу страног језика. Постоји ли другачији начин да изговорите реченицу коју сте употребили?

    Ооооо, правим толико грешака да бих грешио када бих правио погрешне реченице, дефинитивно бих отишао у пакао.

    16- Коначно, забавите се док учите језик: Направите различите реченице од реченица и идиома које сте научили. Затим пробајте реченицу коју сте изговорили у свакодневном разговору, видите да ли можете да је користите на одговарајући начин. Кажу да је живот само искуство, учење страног језика је управо тако...

    Па, покушавам да се забавим, али проблеми које сам искусио у прве 2 опције се више претварају у мучење него у забаву.

    Прво сам почео похађајући курсеве у Немачком културном центру, али сам онда направио дужу паузу. Сада покушавам да учим користећи сетове за обуку, књиге и ову веб страницу. Гледам немачке канале кад год могу да стекнем ушне навике . :)

    есма КСНУМКС
    Учесник

    1- Правите грешке(!): Направите што више грешака у језику који учите...  Ако људи могу да разумеју шта говорите Није важно ако сте погрешно схватили, барем у почетку…

    Проблем је овде, нажалост, људи не могу да разумеју шта говорим, зурећи у мене. ;D

    14- Покушајте да учите из својих грешака: Не плашите се да погрешите, свако може да погреши. Ако постављате питања, своје грешке можете претворити у предност у учењу страног језика. Постоји ли другачији начин да изговорите реченицу коју сте употребили?

    Ооооо, правим толико грешака да бих грешио када бих правио погрешне реченице, дефинитивно бих отишао у пакао.

    16- Коначно, забавите се док учите језик: Направите различите реченице од реченица и идиома које сте научили. Затим пробајте реченицу коју сте изговорили у свакодневном разговору, видите да ли можете да је користите на одговарајући начин. Кажу да је живот само искуство, учење страног језика је управо тако...

    Па, покушавам да се забавим, али проблеми које сам искусио у прве 2 опције се више претварају у мучење него у забаву.

    Прво сам почео похађајући курсеве у Немачком културном центру, али сам онда направио дужу паузу. Сада покушавам да учим користећи сетове за обуку, књиге и ову веб страницу. Гледам немачке канале кад год могу да стекнем ушне навике . :)

    Ленгур док имате ову одлучност  :) Сигуран сам да ћете ускоро моћи да говорите немачки као матерњи језик.  :)

    Мадцхен
    Учесник

    Учитељица је дала кући вежбу предмета које смо проучавали сваки дан на часу. напредак.

    Мадцхен
    Учесник

    мој проблем је мало изговора, глас ми је помало танак па ми не пристаје добро: С

    ленгур
    Учесник

    Ленгур док имате ову одлучност  :) Сигуран сам да ћете ускоро моћи да говорите немачки као матерњи језик.  :)[/ Б]

    Надамо се.француски писац БалзакБила је позната изрека;“Да би се био господар знања, потребно је бити слуга рада.” говорећи.
    И такође Наполеон 'un „Немогуће је реч која се налази само у речницима будала. реч. Хааххх, усвојио сам ове речи као принцип. :) Ипак је превише француски  ;D

    есма КСНУМКС
    Учесник

    Ленгур док имате ову одлучност  :) Сигуран сам да ћете ускоро моћи да говорите немачки као матерњи језик.  :)[/ Б]

    Инсхаллах.француски аутор БалзакБила је позната изрека;“Да би се био господар знања, потребно је бити слуга рада.” говорећи.
    И такође Наполеон 'un „Немогуће је реч која се налази само у речницима будала. реч. Хааххх, усвојио сам ове речи као принцип. :) Ипак је превише француски  ;D

    На пример, Конфучије каже: Не знам са сигурношћу да не знам ништа “. ;D

    Шта је рекао Арксилао:  ;D „Да ли имам знање? Не знам."

    Шта је рекао Сократ:  :)  "Не знам ништа осим што не знам ништа."

    Шта је рекао Марк Тваин:  ;D  „Образовање је све. бресква је некада била горки бадем;
    карфиол није ништа друго до купус факултетски образован. ;D

    Бењамин Дисраели: "По правилу, најуспешнија особа у животу је она са најбољим знањем."

    „Једно је сигурно. Сумња у истинитост нечега.

    Сумњати значи мислити.

    Мислити значи постојати.

    Тако да сигурно постојим.

    Зато мислим да сам.

    Моје прво знање је ово солидно знање.

    Сада из ових информација могу закључити све остале информације. "

    Рене Десцартес


    "Не знам сигурно да не знам ништа."
    ;D (како отворено)

    Арксилај

    Моји цитати нису били француски, већ међународни.  ;D тако међународна  :)

    есма КСНУМКС
    Учесник

    ажурирање

    СЕДАТ08
    Учесник

    Од када сам први пут дошао у Немачку, све сам питао без оклевања, јер није срамота не знати, срамота је не научити. Изабрао сам себи циљ, учим 2 речи дневно, записујем на папир и никада то не заборављам, видео сам то као веома корисно, научио сам много речи. Читам новине, гледам телевизију, желим да прочитам књигу након неког времена.

    приватник
    Учесник

    Инсхаллах.француски аутор БалзакБила је позната изрека;“Да би се био господар знања, потребно је бити слуга рада.” говорећи.
    И такође Наполеон 'un „Немогуће је реч која се налази само у речницима будала. реч. Хааххх, усвојио сам ове речи као принцип. :) Ипак је превише француски  ;D

    Ви сте мало Француз на ту тему. :)

    серакану
    Учесник

    мрб пријатељи,
    Дошао сам у Немачку пре 17 дана и мој курс још није почео, али људи око мене питају како сам толико научио и чак се изненадим када то кажу :)
    На основу мојих утисака, мој први савет је да се "не стидите" ничега што радите, јер перцепција околине није иста као у ТР петак, субота, свакако идите у кафане! Идите и упознајте људе, овде људи комуницирају не на основу познавања, већ на основу тога што су на истом месту. Идите у биоскоп или на железничку станицу и посматрајте, ионако имате много времена у првим периодима. :) Штавише, ако знате мало енглески, биће вам добро, али инсистирајте да говорите немачки. и друго, "добити љубавника који је локални у тој земљи" :) Срећан сам, можда сам имао девојку првог викенда, па иако јој је ових дана било јако тешко, била је задовољна својом ситуацијом.Неће свака Немица бити таква.Мој савет вам је да ја Ја сам Турчин, не улазим у њихове трикове, немам баш посесиван став, не могу рећи да су веома задовољни тиме, ситуације које су нама супротне делују им сасвим нормалне. Покушајте да пијте више и опустите се :D А свеска и оловка су свуда обавезни.Желим срећу свима који покушавају да се прилагоде новом језику и култури попут мене. Ако неко жели да буде е-маил пријатељ на немачком, отворен сам за то.Надам се да нећеш доносити никакве судове за тако кратко време.Рецимо само моја досадашња искуства.Довиђења.

    приватник
    Учесник

    @серакану

    Мислио сам да немачке девојке имају предрасуде према Турцима јер су тако Туркиње.

    Да ли сте осетили тако нешто?

    анониман
    посетилац

    Здраво,
    Препоручујем свеобухватни интернет речник који сам недавно открио док сам учио немачки.

    Есен Калин

    блуе_мавис
    Учесник

    Као што је драга Есма рекла, грешака ће, наравно, бити, важно је пронаћи истину, истражити, а важно је и да човек има решеност да учи. Наравно, од тада имам интересовање да учим немачки У ствари, ово је моја срећа. Шта год да ми падне на памет, имам неке проблеме са сувишним речима ја?

    часопис
    Учесник

    Мој једини проблем је што се узбуђујем, мало се стидим када причам са неким немачки. :ембарассед: Нема много ствари са којима имам потешкоћа, али док причам ствари ми долазе као да нисам Не знам, слика ми је бачена у мозак.  :(

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 28)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.