Процес преласка на немачко држављанство

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    волканкнумк
    Учесник

    Здраво пријатељи,
    Има ли вас који су стекли немачко држављанство по доласку у Немачку из Турске?
    Ако јесте, можете ли молим вас да нам кажете из ког града сте се пријавили и колико месеци/година је укупно требало?
    Herkese iyi forumlar…

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    Близанци
    Учесник

    Искрено, занима ме одговор на ово питање. Прошло је тачно две и по године откако сам дошао у Немачку. Пошто је моја супруга немачка држављанка, мислим да имам право да се пријавим након 3 године. Прошао сам курс оријентира и добио сам сертификат са пуним резултатима. Такође сам добио и свој најновији сертификат за немачки Б2 и тренутно настављам са Ц1. Само тренутно не радим. Нисам сигуран да ли постоји радни услов за пријаве из породичних разлога. Прошле недеље смо звали канцеларију за странце и рекли су, хајде да се нађемо сада и можете се пријавити месец дана пре истека своје 3 године. Да ли ће се и тамо мерити наше знање немачког или су довољни сертификати? Требају ми коментари пријатеља који знају ове ствари и који су прошли тим путем раније.

    бездушан
    Учесник

    Пре свега, ако не добијете државну помоћ, приходи су вам добри, а чак и ако вам само инспирација функционише, то неће бити проблем. Важно је да ли добијате помоћ од државе или не. Ово је само мало интересантно, имате Б2 сертификат, тренутно студирате Ц1 и плашите се да ћете бити тестирани на немачком? То је оно што разумем из онога што сте рекли. Чак је и Б1 довољан и то је испит. Нема ништа лоше у томе, опусти се.

    Близанци
    Учесник

    Cevabın için teşekkür ederim @KaLpSiz. Aslında B1 in yeterli olduğu yazıyor ancak yıllardır burada yaşayan bir tanıdığım var. Ona epey zorluk çıkarmışlardı. Önüne gazete  koyup al bunu özetle vs sorgu sual. Ki bu bahsettiğim kişi sıkıntısız Almanca konuşuyor. Belki de sertifikası olmadığı için sorun yaptılar bilemiyorum. Eyalete ve denk geldiğin memura göre de değişebiliyor yaklaşımlar sanırım. her neyse uzatmayayım bu kişi başvurusunu geri çekti. İnternette de epey bilgi kirliliği var. O yüzden siz tecrübelilerin bilgilerinden faydalanmak istedim.

    бездушан
    Учесник

    Anlattığın olayda nedenini kendin söylemissin sertifikası yok diyorsun sertifasi olsa ne diye okutsun? Umarım anlatabilmisimdir…

    Здраво,

    Ако је ваш супружник немачки држављанин (и испуњавате друге потребне економске и социјалне услове), можете добити држављанство за укупно 3,5-4 године. Може се разликовати у зависности од ситуације свакога. Након тога, плаву карту можете добити у Турској или у конзулату одмах након уклањања из становништва.

    Можете се пријавити одмах након што сте примили Унбефристет на крају 3 године. (О Б1+ еинбургерунспруфунг је већ требало да се брине.) У мом случају, били су веома пажљиви да већ радим (желе извод о платном списку или банковни извод) и да редовно плаћам рентенверсицхерунг. Такође, тамошњи службеник разговара са вама, додуше не много, али некоме ко је ионако узео Б1 није тако тешко.

    Пре него што уопште уђете у овај процес, они вам пошаљу листу докумената да провере да ли испуњавате услове или не. По мом мишљењу, ако имате питања, обратите се свом Аусландерамту директно путем е-поште, он ће вам рећи да ли испуњавате услове да се пријавите или не.

    Олакшај.

    Последњи пут сам добио такав е-маил пре припреме. Остављам то овде као пример тражених докумената. Моја ситуација је била да је моја жена имала унбефристет вертраг, а ја сам имао клеинунтернехмен.

    Bu arada nüfus kayıt örneğini Türkçe yazmışlardı:)

    Ицх битте дахер ум Миттеилунг, об Сие ин Беситз дер нацхфолгенден Унтерлаген синд:

    – gültiger Reisepass

    – gültiger Aufenthaltstitel (eAT)

    – Nüfus

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Хинвеис: Соллтен Сие ден Тест ноцх ницхт абгелегт хабен мелден Сие сицх битте зум Еинбургерунгстест ан унд теилен мир битте ден Тесттермин мит

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH oder Goethe-Zertifikat)

    Алтернатив зум Еинбургерунгстест / Спрацхнацхвеис коннен ауцх воргелегт верден: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Zertifikaten: BAMF-Zertifikat Integrationskurs, TELC-Zertifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Алтернатива: унбефристетер Арбеитсвертраг унд Рентенверсицхерунгсверлауф Ихрер Фрау унд дие летзтен 3 Гехалтсабрецхнунген.

    Ицх сцхауе мир данн дие Унтерлаген мал ан унд прегнант Ихнен еине Руцкмелдунг.

    Битте теилен Сие мир ауцх мит, соферн Сие ин дер Вергангенхеит веген Страфтатен веруртеилт ворден синд.

    ► Хинвеис: Им Еинбургерунгсверфахрен верден уа Аускунфте беим Бундесзентралрегистер, Полизеи унд Верфассунгссцхутз еингехолт. Им Верфахрен селбст хабен Сие данн зу версицхерн, дасс унрицхтиге одер унволлстандиге Ангабен зур Аблехнунг одер Руцкнахме дер Еинбургерунг совие зу еинер Фреихеитс- одер Гелдстрафе (§ 42 СтАГ) фоннухрен.

    Па, сада имам сва документа. Дакле, ако желим, могу постати немачки држављанин. Али много размишљам шта ће за мене бити плус, а шта минус. Ако желим поново да живим у Турској једног дана, да ли ћу имати проблема да поново постанем турски држављанин? Да ли ће мој рад тамо бити изгубљен? На крају крајева, овде имам неодређено пребивалиште и имам иста права као и немачки држављани.
    Шта мислите, пријатељи, да ли да постанем немачки држављанин?

    бездушан
    Учесник

    Selamlar Türk vatandaşlığından çıksan bile sana mavi kart veriliyor. Bu mavi. Kartla sadece seçme ve seçilme hakkın olmuyor yani oy kullanamazsın ve seçimlerde aday olamazsın türkiyede… Onun dışında miras hakkın suresiz te de kalma ve çalışma hakkın VS her hakkın Türk vatandasiyla aynı kalıyor.. Benim tavsiyem hiç düşünme hakkın varsa alman vatandaşlığana geç benimde Allah olum kaza bela vermezseb10 yada 15 sene sonra kesin dönüş yapma planım var.. Vatandaşlığı alıp gitmek istiyorum yarın öbür gün pişman olursam en azından geri dönme şansım var suresiz olunca 6 ay Almanya dışında kalınca biliyorsundur suresiz oturum. Hakkın ölüyor geri donemiyorsun

    Selamlar Türk vatandaşlığından çıksan bile sana mavi kart veriliyor. Bu mavi. Kartla sadece seçme ve seçilme hakkın olmuyor yani oy kullanamazsın ve seçimlerde aday olamazsın türkiyede… Onun dışında miras hakkın suresiz te de kalma ve çalışma hakkın VS her hakkın Türk vatandasiyla aynı kalıyor.. Benim tavsiyem hiç düşünme hakkın varsa alman vatandaşlığana geç benimde Allah olum kaza bela vermezseb10 yada 15 sene sonra kesin dönüş yapma planım var.. Vatandaşlığı alıp gitmek istiyorum yarın öbür gün pişman olursam en azından geri dönme şansım var suresiz olunca 6 ay Almanya dışında kalınca biliyorsundur suresiz oturum. Hakkın ölüyor geri donemiyorsun

    Хвала на одговору
    Мислим да ћу прећи у немачко држављанство, брате. Мислим да је ово најбоље, на крају крајева, увек је добро бити грађанин где год да живиш.

    волканкнумк
    Учесник

    Здраво драги форумаши,

    После дугог процеса, добио сам немачко држављанство. Дозволите ми да вам кажем мало о процесу. Надам се да ће информације које сам дао бити корисне.

    Март 2017: Долазак у Немачку

    Септембар 2019: Захтев за немачко држављанство
    -Дати су потребни документи.

    (Моја ситуација у време подношења захтева је била; била сам удата за супружника Немаца, имала сам 3 године боравишне дозволе, посао са пуним радним временом, сертификат о језику Б1 и уверење о испиту за држављанство.)

    Мај 2020: Прво писмо од Ландрасамта (то јест, првих 8 месеци, само сам чекао да дођем на ред. Током овог периода није предузета ништа.)
    -Тражена документа су дата.

    Август 2020: 2. писмо од Ландрасамта
    -Достављена су тражена додатна документа

    Септембар 2020: 3. писмо од Ландрасамта (гаранција натурализације стигла)
    -са овим документом;

    Септембар 2020: Захтев конзулату за одрицање од турског држављанства
    -Пријава је направљена и процес завршетка трансакције је праћен онлајн системом за праћење.

    Новембар 2020: Прибављање потврде о одрицању од држављанства од конзулата:
    – alınan belge landrasamta yollandı.

    Децембар 2020: Добијање уверења о немачком држављанству:
    – landrasamtdan gelen son mektuptu. randevu ayarladım ve Alman vatandaşlık belgemi şahsen aldım.

    Aynı gün vatandaşık belgesi ile;belediyeden pasaport ve kimlik belgesi başvurusu yapıldı. Bekleme süresi 4 – 6 hafta.

    Због Цорона процеса, цео процес од прве пријаве до датума када сам добио документ о држављанству одвијао се у облику писама и телефонских позива. Мислим да зато процес траје мало дуже од нормалних услова.

    За мене је овај процес био тежак, дуг и скуп. Надам се да ће ти посао брже да се заврши.Можда има ствари које сам заборавио или непотпуно написао,ко жели може да напише на приватно,помоћи ћу колико имам знања и искуства.

    İyi forumlar arkadaşlar…

    бездушан
    Учесник

    Пре свега, честитам Волкану, мислим да си донео најлогичнију одлуку. Увек је најлогичније дати највећу гаранцију, изабрати држављанство уместо неограниченог боравка или изабрати држављанство када постоји неодређено пребивалиште. Мислим да је логичније рећи „купићу” Не знаш шта ће бити сутра. Толико. Ја коментаришем, искрено, заборавио сам шта сам написао, хоћу да пишем у информативне сврхе. Надам се да ово нисам раније писао, а ако јесам, извините. :) Пре 4-5 месеци послао сам мејл у иностранство и питао да ли је тачно да када постанеш Б1, период чекања се смањује на 7 година.Рекли су ми да нормално мораш да живиш 8 година . У мејлу је наведено да ако имате Б1, можете постати натурализовани држављанин након 7 година, а ако имате Б2, можете постати држављанин након 6 година. Наравно, за ове неожењене или разведене, пошто је Волкан ожењен немачком држављанком, има право на држављанство након 3 године.Да наведем и ово, да не буде забуне. Моје 7 година боравка истиче од октобра следеће године. Ако се опоравим од ове болести, желео бих да почнем воллзеит и постанем немачки држављанин, срећно нам 😊

    волканкнумк
    Учесник

    Хвала брате😀 Надам се да ће све бити у реду..

    Хвала брате😀 Надам се да ће све бити у реду..

    Срећно, плаву карту можете добити у конзулату или матичним службама у Турској. Купио сам га током моје посете Турској. Тражили су накнаду од 15 лира и добијате рок пре него што одете. ТР ИД број се не мења, тако да се ништа битно није променило, али ако имате банковни рачун, терају вас да потпишете папир да имате пореску обавезу у иностранству. (ако обавестите). Мислим да се то не разликује много од двојног држављанства, осим гласања и рада у јавном сектору.

    Велики поздрав

    волканкнумк
    Учесник

    Хвала Истанбулу.

    Имате свој процес; Мислим да ако запишете из ког града сте се пријавили и колико вам је укупно требало месеци/година, даћете више корисних информација људима који траже информације о овој теми.

    Јер, када сам отворио ово издање, више сам се питао ко је из ког града добио немачко држављанство и у које време, а не питање која су ми документа потребна. Конкретни период чекања и процедура варирају од државе/града до града, и неко мисли да ако добијем неке информације о томе док чекам у овом процесу, могу направити поређење. Као што већина нас поставља питање колико дуго ће процес визе трајати док чекамо визу за спајање породице.
    Иначе, зар нема других пријатеља на форуму који су дошли из Турске и постали немачки држављани?
    Поздрав, добри форуми.

    бездушан
    Учесник

    Сви су овде за време процеса издавања виза, али након неодређеног боравка или држављанства беже јер овде немају више посла. Нажалост, многи људи су себични. Овде није тешко делити и помоћи као ти..

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 19)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.