Шта урадити да бисте добили немачку возачку дозволу и турску радну књижицу...

ДОБРО ДОШЛИ НА АЛМАНЦАКС ФОРУМ. СВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ КОЈЕ ТРАЖИТЕ О НЕМАЧКОЈ И НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ МОЖЕТЕ НАЋИ НА НАШИМ ФОРУМИМА.
    фук_кнумк
    Учесник

                   

                    Пријатељи, у следећем чланку је укратко објашњено шта треба да уради особа која живи у Турској и има возачку дозволу у процесу промене возачке дозволе и добијања немачке возачке дозволе ако започне нови живот у Немачкој, јер возачке дозволе које добијамо из Турске важе само првих 6 месеци у Немачкој и период се не продужава када уђемо и изађемо.Кораци које треба проћи треба да буду објашњени у чланку. Оно што је написано у чланку испод може се разликовати од државе до државе, тако да прво што треба да урадите је да научите применљиву процедуру тако што ћете питати све о курсу на који ћемо ићи чим стигнемо или након што покушамо да променимо возачку дозволу .Трошкови добијања ове лиценце су око 500-600 евра највише и варирају од курса до курса, тако да након доста истраживања, региструјте се.Морамо имати радну свеску која је потребна након регистрације,
                                                                            Објављујем ову радну свеску као ПДФ за вас на линку испод.   
    Не могу вам дати тест јер се тестови наплаћују, али вам могу помоћи да пронађете одговарајући тест након регистрације за курс који желе да вам дају тест цене између КСНУМКС и КСНУМКС евра у овом систему ради на следећи начин: ти им их даш из свог кућног рачунара уз помоћ интернета на интернету, решиш питање које видиш да ти учитељ даје одлуку да уђеш на испит и не можеш ући обично КСНУМКС% КСНУМКС стопа тачности, сада можеш ући на испит каже да су други сајтови КСУМКС месец КСУМКС КСНУМКС еуро Могу помоћи пријатељима који желе тестове на линку о испиту. КСНУМКС имају укупан број питања које морамо ријешити док изводимо тестове у укупном броју КСНУМКС подложно истим питањима тако што ћемо направити неку врсту меморирања уносом врсте испита већ бу.гелелаки и Наш азид ..

                          Ако није прошло 3 године од када сте се преселили у Немачку и већ имате важећу турску возачку дозволу, следећи кораци су систем који се може пратити;

    Пре свега, припремају се следећи документи;

    - Превод ваше турске возачке дозволе са АДАЦ-а и оригиналне возачке дозволе
    - тест ока потребан за возачки испит
    - фотокопија пасоша
    – Потврда о боравку из вашег првог града пребивалишта у Немачкој
    - КСНУМКС сатни цертификат „курс прве помоћи“.
    - доказ да сте уписани у возачки курс (ако не похађате курсеве)

    доставите ове документе или у ауто-школу или у земљишно-правну службу којој је сам курс вожње повезан. У зависности од обима посла, канцеларија гувернера дистрикта шаље писмо школи возача између КСНУМКС-КСНУМКС недеља наводећи да је ваша возачка дозвола заиста важећа и да можете полагати испите без полагања курса. Ауто школа вас обавештава о ситуацији и говори вам да можете да полажете писмени испит када будете спремни.

    Након што завршите упитнике који се састоје од 60 питања и по 30 питања, позовите курс и кажете им датум када желите да полажете, а ако има места у испитном центру, они ће вас пријавити за испит. Испити се одржавају у центрима ТУВ – немачког одбора за технички преглед. Имате прилику да направите највише 110 поена грешке од 10 поена на испиту. Питања су распоређена по важности као 2-3-4-5 поена и испод сваког питања је написано колико бодова вреди питање. Постоји само једна могућност да направите 10 поена грешке и не положите испит, а то је да погрешите 5 питања вредна 2 поена. Питања од 5 тачака су најважнија питања и углавном су лака питања, тако да не треба да паничите. Дају вам право да овај испит полажете највише 3 пута.Ако не можете да га положите 3 пута, цео процес добијања возачке дозволе почиње од почетка.

    Ако положите писмени испит, остаје вам још једна препрека. практични испит. Мој савет је пре полагања овог испита, ако сте возили у великим градовима у Турској, посебно у Истанбулу, заборавите на све своје навике и немојте се понашати као младић говорећи „ја ћу то урадити“, узмите 1-2 часа вожње ( око 45 минута). Научите област у којој ћете полагати, научите потешкоће, а посебно научите да се зауставите на линији испред знака "стоп" и научите да притиснете квачило за хитно кочење на 40 км. Практични испит се полаже у року од 1-45 минута. Ако не станете када се неко приближава пешачком прелазу, ваш испит може да се заврши у првом минуту командом „Склони се, молим“. „на доступном месту на десној страни у будућности“.

    ствари које свакако не треба заборавити на практичном испиту;

    * проверити проток саобраћаја кроз огледало пре сигнализације - сигнализације - прелазећи десну траку - тражећи пешака или бицикл пре окретања и гледања преко слепе тачке преко рамена - дајући пут нашем прелазу пешака или браца бициклиста на улицу на коју се враћате

    * Обавезно сигнализирајте на десно на језгреним излазима

    * КСНУМКС точак је непомичан испред знака за заустављање и ако је пут доступан, наставите поново

    * да контролишете саобраћај иза огледала без заустављања на црвеном светлу и подизања на зелено светло

    * успорите да бисте проверили саобраћај на десној страни на сваком излазу улице

    * Сигнал пре КСНУМКСм пре него што изађете са аутопута и почните да улазите у десну траку чим почну испрекидане линије

    * не трубе

    * избегавајте улазак у саобраћај без преласка најмање КСНУМКС трака

    Ако обратите пажњу на ово, возачку дозволу можете држати у џепу. Ако успешно положите испите, или ћете одмах добити возачку дозволу, или ће вам ујак који је водио испит дати документ и следећег дана ћете добити немачку возачку дозволу од ТУВ-а. Честитам.

                                                                    https://turbobit.net/8ylt83h0s9tn

    Бис Зум Енде
    Учесник

    Много вам хвала.

    иелиз_орх
    Учесник

    Е, супер си, А1 ИСПИТ ЈЕ ЗАВРШЕН, САДА ЈЕ НА РЕДУ ДА ДОБИШ ВОЗАЧКУ ДОЗВОЛУ КОЛИКО ИСПИТА ЈЕ НА ОВОЈ ЛИНИЈИ, цофе:)

    фук_кнумк
    Учесник

    Идите на курс и тамо се детаљније информишите, свуда може бити другачије.

    Е, супер си, А1 ИСПИТ ЈЕ ЗАВРШЕН, САДА ЈЕ НА РЕДУ ДА ДОБИШ ВОЗАЧКУ ДОЗВОЛУ КОЛИКО ИСПИТА ЈЕ НА ОВОЈ ЛИНИЈИ, цофе:)

    фук_кнумк
    Учесник

    Онлине тест за учење који даје курс почиње од 40 евра, али можете изабрати да га не прихватите и купите потпуно исту верзију на мрежи у трајању од 3 месеца, почевши од 20 евра.

    цкок на
    Учесник

    Здраво Уфук,

    Која је веб локација која ради на мрежи која кошта 3 евра за 20 месеца? Све што знам http://www.fahrschulecard.de, што курс обично препоручује, износи 40 евра.

    утонуо
    Учесник

    СА пријатељи, пријавио сам се за промену возачке дозволе, положио сам теоријски испит, практични испит ми је мало изазован, особа која ради испит поставља неколико техничких питања пре него што почнем да возим, завршио сам прву почасну диплому, ја сутра имам други почасни испит, имам испит за недељу дана, професор на фахрсцхуле не помаже много, немачки ми је јако лош. Пита ме како да одговорим на питања Питања су углавном о гумама, куадовима, брисачима, подешавање размака светла и кочнице Питали сте шта од овога и како сте на њих одговорили?

    Јеинес
    Учесник

    Пријатељу, ушао сам у ординацију пре 2 дана. Добио сам возачку дозволу, хвала. Ушао сам из Немачке, иако ми је немачки био слаб. Вежбајте немачки за задња светла за маглу, предња светла за маглу, 4-смерна светла, дуга и оборена светла, и питаће се само за њих. Али ако ваш наставник разговара са човеком који полаже испит и замоли га да не поставља питања јер не говори немачки, они не питају, тако да не брините. И мени се десило исто, поновио сам на испиту да не знам немачки, идем на курс. Нису питали. На испиту користе речи као што су десно, лево, паркирај иза тог аута, окрени се, ово ћеш ионако разумети. Срећно.

    фук_кнумк
    Учесник

    Џејнс је то одлично објаснио и идеално време за добијање возачке дозволе је следеће.

    1.) Када први пут дођете у Немачку из Турске, можете да возите 6 месеци (180 дана) од када имате возачку дозволу у Турској.Било би боље да имате пасош и е-карту са собом а да ништа не радите.

    2.) Можете да се упишете на курс без чекања да истекне 6 месеци или након што се заврши, на вама је, али мој предлог је да се упишете на курс након вожње 4-5 месеци, јер ћете научите правила, стил вожње, какви су путеви, права првенства, све док возите.

    3.) Када се упишете на курс, добро истражите курс да не будете опљачкани и прво размислите о писменом испиту.Ако га положите моћи ћете да полажете возачки испит, па након полагања писмени тест, ви одлучујете колико ћете вежбати вожњу.

    4.) Након положеног писменог испита можете полагати часове вожње.Сада о томе одлучују инструктори вожње, али они наплаћују сатнице за курсеве, а не месечно, тако да морате бити опрезни, чак и ако знате ваше возачке вештине веома добре, има много људи који желе да буду веома софистицирани и да зараде новац дајући вам додатне лекције.

    5.) За особу која има возачку дозволу у Турској и активно управља возилом и која вози 5 месеци у Немачкој, довољно је да узме највише 3 часа вожње, максимално 5 јер већ знате да возите, оно што вам је потребно је да знате правила, да одмах пратите шта да радите када су саобраћајни знаци у питању, да поштујете ограничења брзине.поштујте и увек пазите на предност пролаза лица са десне стране.30 је право пут за особу са десне стране на свим путевима, тако да када дођете до раскрснице, треба да држите ногу на кочници и да будете спремни да кочите у изненадној ситуацији, јер службеник иза испита буквално вас гледа са његове очи и обраћање пажње.30 значи да мораш на пут 35.значи да не успеш,зато учитељ ово ионако учи на часовима вожње, човек то сигурно може да научи за 5 часова.

    6.) Што се тиче часа вожње, 1. час траје 45 минута и обично кошта 40 евра. Ако возите 90 минута истог дана имаћете 2 часа, односно 5 часова су 225 минута, то је довољно у овом периоду.Они који желе више су на своју корист.Као што рекох неки наставници повећавају своје мале плате писањем додатних сати, тако да сви треба да будете опрезни.

    Ако имате било каквих питања, можете их поново поставити овде.Ја или моји пријатељи ћемо вам сигурно одговорити.

    утонуо
    Учесник

    Хвала вам на вашим одговорима. Ово је курс на који сам ишао. Они желе да остваре профит и то су већ разјаснили. Кажу да не зарађујемо више новца од вас и кажу да ћемо зарадити 5 или 6 почасти за то .Хоцу да променим курс.И они полажу у месту далеко од места где ја живим а терен је велики.Отишао сам рекавши "ја ћу јер су бољи Турци" али су ме управо опљачкали и стално ми тресу датум испита...

    фук_кнумк
    Учесник

    Али рекли смо 5 или 6 је већ нормално, нема проблема да се купи толико, размислите, то су 2 часа, 90 минута, уђете у возило 3 пута различитим данима, није довољно, ако кошта између 500 и 600 да добијеш све нормално, неке цене су 1000, то су замка новца, курс је већ регистрован. кошта око 50 евра

    Хвала вам на вашим одговорима. Ово је курс на који сам ишао. Они желе да остваре профит и то су већ разјаснили. Кажу да не зарађујемо више новца од вас и кажу да ћемо зарадити 5 или 6 почасти за то .Хоцу да променим курс.И они полажу у месту далеко од места где ја живим а терен је велики.Отишао сам рекавши "ја ћу јер су бољи Турци" али су ме управо опљачкали и стално ми тресу датум испита...

    фук_кнумк
    Учесник

    актуелан

    фук_кнумк
    Учесник

    .

    фук_кнумк
    Учесник

    ТЕКУЋА ЛИНКА

    https://turbobit.net/gk1qj1p9gghm

    царисмабои
    Учесник

    Велико хвала на теми, информацијама и датотеци. зсхаре је направио доста проблема приликом преузимања, али сам коначно успео. турбобит веза је мртва. моји тест бобови били су жртве несреће, много сам тражио и захваљујући вама поново сам је пронашао :) Тренутно користим Фахрен лернен в1.5. Рачунарски програм је потпуно исти као на испиту. Једном сам полагао испит, али тог дана ми је јако позлило и пола сам испит напустио.

    Могу да поставим овај програм ако желите.

    Добар дан свима.

    Родолфо
    Учесник

    Вау, какав испит за возачку дозволу :D Имао сам возачку дозволу од 13 година у ТР. То је то, полагао сам испите. Нисам овде доживео толики стрес и узбуђење као испит за возачку дозволу (управљачки) Срећом, победио сам. ;) Бог ти помогао.

Приказује се 15 одговора - 1 до 15 (укупно 61)
  • Да бисте одговорили на ову тему, морате бити пријављени.